Lasteleht

reede 16. märts 2018 Arvutiabi seenioritele

Pärnu Keskraamatukogus toimuvad 21. ja 28. märtsil individuaalsed koolitused neile, kes vajavad abi arvuti ja nutiseadmete kasutamisel. Info ja eelregistreerimine perioodikasaalis, telef. 445 5706


Näitused

Puutöönäitus "Kännukrati kausid"korruse galeriis;

Anne Tootma akvarellid "Valguses" I korruse galeriis;

Õpilaste kollaažid "Unistused" perioodikagaleriis;

Vanalinna põhikooliõpilaste kollaažid "Sotsiaalkriitiline" trepigaleriis;

Raamatunäitused Pärnu Keskraamatukogus:

Loe pikemalt

esmaspäev 09. aprill 2012 09:46 Vanus: 6 aastat

Mürakarukoolis õpiti veesõnu

11. aprillil kogunesid väikesed mürakarud koos vanematega Keskraamatukogu suurde saali.

Aprillikuises Mürakarukoolis lauldi ja loeti koos õpetaja Katrin Hilduneniga rütmisalme veest. Väikesed mürakarud saavad kuulata ka vihmapilli häält, ilma et nende vanemad laste märjakssaamise pärast muretsema peaksid.
Mürakarueas tüdrukud ja poisid saavad õppimisindu iseäranis koos täiskasvanuga tegutsemisest ja vanade vahvate ning uute ja huvitavate asjade õppimisest. Vanemad, kes lisaks tublile Mürakarukoolis kaasa mängimisele koduski mõnd salmi või riimi edasi tahaksid ümiseda, leiavad need nüüd raamatukogu kodulehe lastelehelt www.pkr.ee. Muusikaõpetaja Katrini sõnutsi ei peaks ükski ema ega isa viletsa viisipidamise pärast laulmismõnu endale ega pisikesele mürakarule keelama, sest tähtis on hoopis tegutsemislust.
Jätkuks saalis olevale raamatukorvile oodatakse lapsi peale mängulist pooltundi koos emadega teise korruse raamatumaailma. Kõikidele vesistele asjadele mõeldes, leidsid raamatukoguhoidjad lisaks lastelehel olevatele salmidele veel üsna mitu veeluuletust ja juttu.
Suure inimese abiga tasuks lugeda lõbusaid salme Ellen Niidu raamatutest "Tere, tere, lambatall!" ja "Laste laulud"ning Ira Lemberi raamatust "Prillmadu". Paljude rõõmsate piltidega veejutud on M. Christina Butleri "Üks vihmapäev" ja Karen Sappi "See oli nali".
Et raamatukogu padjavarud ei ammenduks, palutakse osalejatel võimaluse korral istumismatt, padi või tekk ise kodust kaasa võtta. Mürakarukoolis käimise eest tasu ei küsita.