Lasteleht

neljapäev 12. juuli 2018 Suvine otsimismäng kutsub Pärnut avastama

Tule Pärnu mängu mängima! Esmalt tuleb raamatukogu lasteosakonnast üles leida küsimused ja seejärel neile vastused nuputada. Kas küsitu ka tõele vastab, tasub üle kontrollida suvises Pärnus jalutades.


neljapäev 12. juuli 2018 Raamatukogude suvised lahtiolekuajad

1. juunist 31. augustini on Pärnu Keskraamatukogu (Akadeemia 3) avatud E-R 10-18, L 10-15; Ranna raamatukogu (Papiniidu 50) E-R 11-18; Rääma raamatukogu (Kaevu 27) T-R 11-18; L 10-15.


kolmapäev 30. mai 2018 Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi öömälukas

5. juunil toimus Pärnu Keskraamatukogu rippsaalis traditsiooniline Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi öömälukas!


Näitused

Köitekunsti valiknäitus "Eesti kirjandus Eesti köites" I korruse galeriis;

Pärnu Kunstikooli täiskasvanute kursuslaste maalid I korruse galeriis;

100 hetke Eesti Vabariigi noorusajast sõnas ja pildis trepigaleriis;

Fotonäitus "Eesti-Läti-Leedu 100" perioodikagaleriis;

"Korruptsiooni mitu nägu" perioodikagaleriis.

Raamatunäitused Pärnu Keskraamatukogus:

Loe pikemalt

kolmapäev 22. aprill 2015 14:04 Vanus: 3 aastat

Mürakarukoolis sumises

29. aprillil kogunesid Mürakarukooil oma 1,5-4 aasta vanuseid õppijad Keskraamatukogu looduspildiga saali. Seekord saadi tuttavaks erinevate sumistajate ja põristajatega. Aga laulu ja mängu sisse panemist väärisid pisitasa toimetavad kevadmutukadki.

Õpetaja Katrin Hildunen-Alvela kutsub poisid-tüdrukud koos oma vanematega lõbusaid tantsumänge harjutama. Nii jäävad uued sõnad paremini meelde. Mürakarukoolis tabab tarkus lapsi ka pilli mängides ja raamatutega sõprust luues.
Raamatukorvist leiab lisaks papist kaantega põnniraamatutele Eha Roosalu ja Katri Smiti looduseraamatu "Üle läve" ja kevadisi meisterdamisraamatuid. Lasteraamatuosakonnas võivad mürakarud uudistada, kes on peidus mesitaru sees. Näitus kannab pealkirja "Lendab ja sumiseb".
Koolis õppemaksu ei küsita. Oodatud on nii praegused, kui päris esimest korda tulevad pisipõnnid. Kaasa tasuks võtta vahetusjalatsid.