Lasteleht

neljapäev 12. juuli 2018 Suvine otsimismäng kutsub Pärnut avastama

Tule Pärnu mängu mängima! Esmalt tuleb raamatukogu lasteosakonnast üles leida küsimused ja seejärel neile vastused nuputada. Kas küsitu ka tõele vastab, tasub üle kontrollida suvises Pärnus jalutades.


neljapäev 12. juuli 2018 Raamatukogude suvised lahtiolekuajad

1. juunist 31. augustini on Pärnu Keskraamatukogu (Akadeemia 3) avatud E-R 10-18, L 10-15; Ranna raamatukogu (Papiniidu 50) E-R 11-18; Rääma raamatukogu (Kaevu 27) T-R 11-18; L 10-15.


kolmapäev 30. mai 2018 Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi öömälukas

5. juunil toimus Pärnu Keskraamatukogu rippsaalis traditsiooniline Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi öömälukas!


Näitused

Köitekunsti valiknäitus "Eesti kirjandus Eesti köites" I korruse galeriis;

Pärnu Kunstikooli täiskasvanute kursuslaste maalid I korruse galeriis;

100 hetke Eesti Vabariigi noorusajast sõnas ja pildis trepigaleriis;

Fotonäitus "Eesti-Läti-Leedu 100" perioodikagaleriis;

"Korruptsiooni mitu nägu" perioodikagaleriis.

Raamatunäitused Pärnu Keskraamatukogus:

Loe pikemalt

kolmapäev 28. jaanuar 2015 14:17 Vanus: 3 aastat

Mürakarukool

4. veebruaril kogunesid Keskraamatukogu Mürakarukool kõiki pooleteist kuni nelja aasta vanused poisid-tüdrukud sõpradele tere ütlema ja uusi mänge õppima.

Üheskoos prooviti seada sõrmi sõnamängude rütmis ja liigutati jalgu pillimängu saatel. Laulumängudele lisasid seekord kõla ja värve õpetaja Katrin Hildunen-Alvela kitarrilood.
Mürakarukoolis saab selgeks, et sõber võib olla heleda tuka või musta lakaga, paksu kasuka või sileda nahaga ja päris kindlasti ka ilusa esikaane ja lugemist ootava sisuga.
Neid viimaseid võib raamatukorvist koju kaasa valida või juba koha peal mõne looga tutvust teha. Alexander Steffensmeieri poolt välja mõeldud lehm Liselotte on kohe valmis oma sõpru näitama ja peitust mängima. Sellel suurel loomal on kombeks koos teiste taluasukatega puu otsas kooki söömas käia.