Lasteleht

reede 16. märts 2018 Arvutiabi seenioritele

Pärnu Keskraamatukogus toimuvad 25. aprillil individuaalsed koolitused neile, kes vajavad abi arvuti ja nutiseadmete kasutamisel. Info ja eelregistreerimine perioodikasaalis, telef. 445 5706


Näitused

Vello Paluoja joonistatud portreed "Inimesi Pärnu ajaloos" I korruse galeriis;

Marge Nelgi illustratsioonid Mehis Heinsaare raamatule "Unistuste tappev kasvamine" trepigaleriis;

Merli Kasemetsa moevisandid "Värvide harmoonia" perioodikagaleriis;

Riina Georgi ja õpilaste keraamika (Pärnu Kunstikool) I korruse galeriis.

Raamatunäitused Pärnu Keskraamatukogus:

Loe pikemalt

kolmapäev 18. märts 2015 13:51 Vanus: 3 aastat

Muusikaklubi: folklorist Janika Oras õpetab loitsulaulmist

Mis on tõhusam: kas idamaiste mantrate või vanade eesti loitsude maagiline vägi? 26. märtsil kell 17.00 õpetab folklorist Janika Oras Pärnu Keskraamatukogu suures saalis loitsulaulmist.

Janika Oras lõpetas 1988 Tartu Ülikooli keeleteaduskonna, kaitses 2002. aastal Tartu Ülikoolis filoloogiamagistrikraadi teemal  "Vaateid Muhu vanemale rahvaluulele: helikõrguslik ja rütmiline organisatsioon" ja filosoofiadoktorikraadi 2008. a. Eesti Muusika-ja Teatriakadeemias  teemal "Viie 20. sajandi naise regilaulumaailm. Arhiivitekstid, kogemused ja mälestused". Töötab Eesti Rahvaluule Arhiivis teadurina, lektorina  Viljandi Kultuuriakadeemias ja Eesti Muusika-ja Teatriakadeemias. Janika Oras on Eesti Kultuurkapitali rahvakultuuri sihtkapitali aastapreemia stipendiaat aastatel 2000 ja 2008. Ta on pälvinud Eesti folkloristika aastapreemia 2013.