Lasteleht

kolmapäev 30. mai 2018 Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi öömälukas

5. juunil toimus Pärnu Keskraamatukogu rippsaalis traditsiooniline Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi öömälukas!


teisipäev 15. mai 2018 Raamatu "Meie magusameistrid ehk šokolaad südamest" esitlus

30. mail toimus Pärnu Keskraamatukogu suures saalis pärnaka Hedda Peet'i vastvalminud raamatu "Meie magusameistrid ehk šokolaad südamest" esitlus.


teisipäev 15. mai 2018 Pärnu Ülejõe Põhikooli kevadkontsert

23. mail esinesid Pärnu Keskraamatukogu suures saalis Pärnu Ülejõe Põhikooli poistekoor, solistid ja ansamblid. Kontsert on tasuta.


Näitused

"Paul Keres - malesuurmeister Pärnust" I korruse galeriis;

Fotonäitus "Minu sini-must-valge elu" trepigaleriis;

Fotonäitus "Minu õpetajad" perioodikagaleriis;

Fotonäitus "Eesti-Läti-Leedu 100" perioodikagaleriis;

"Korruptsiooni mitu nägu" perioodikagaleriis.

Raamatunäitused Pärnu Keskraamatukogus:

Loe pikemalt

neljapäev 18. september 2014 10:53 Vanus: 4 aastat

Muusikaklubi "India: bambusflööt, ragad ja gurud. Indiast ja rahvamuusikast"

25. septembril rääkis Krista Citra Joonas Pärnu Keskraamatukogu suures saalis teemal "India: bambusflööt, ragad ja gurud. Indiast ja rahvamuusikast".

Aastatuhandete vanune kultuur Indias, mis on järjepidevalt tänasesse päeva kestnud, on üks ainulaadseid maailmas. Üheltpoolt kauge ja eksootiline, on selles ometi midagi selgelt äratuntavalt ürgset ja omast. Võib märgata sügavaid seoseid meie oma regilaulugagi. Räägime  muusika ajaloolis-kultuurilisest taustast, india ragadest ja mängime ka pilli.
Krista Citra Joonas on Eestist pärit muusik, kelle põhipilliks on saanud Indiast pärit bambusflööt bansuri. Õppinud õhtumaade klassikalist muusikat Eesti ja Šveitsi Muusikaakadeemiates, siis pöördunud Hommikumaadesse. Krista Citra õpib  juba kümmekond aastat india klassikalist muusikat Mumbais, Pandit Hariprasad Chaurasia juures. Mänginud koos mitmete tuntud muusikutega nii Eestis kui mujal ilmas, nii läänelikku saksofoni kui idamaist bansurit.