Lasteleht

reede 16. märts 2018 Arvutiabi seenioritele

Pärnu Keskraamatukogus toimuvad 21. ja 28. märtsil individuaalsed koolitused neile, kes vajavad abi arvuti ja nutiseadmete kasutamisel. Info ja eelregistreerimine perioodikasaalis, telef. 445 5706


Näitused

Puutöönäitus "Kännukrati kausid"korruse galeriis;

Anne Tootma akvarellid "Valguses" I korruse galeriis;

Õpilaste kollaažid "Unistused" perioodikagaleriis;

Vanalinna põhikooliõpilaste kollaažid "Sotsiaalkriitiline" trepigaleriis;

Raamatunäitused Pärnu Keskraamatukogus:

Loe pikemalt

neljapäev 18. september 2014 10:53 Vanus: 4 aastat

Muusikaklubi "India: bambusflööt, ragad ja gurud. Indiast ja rahvamuusikast"

25. septembril rääkis Krista Citra Joonas Pärnu Keskraamatukogu suures saalis teemal "India: bambusflööt, ragad ja gurud. Indiast ja rahvamuusikast".

Aastatuhandete vanune kultuur Indias, mis on järjepidevalt tänasesse päeva kestnud, on üks ainulaadseid maailmas. Üheltpoolt kauge ja eksootiline, on selles ometi midagi selgelt äratuntavalt ürgset ja omast. Võib märgata sügavaid seoseid meie oma regilaulugagi. Räägime  muusika ajaloolis-kultuurilisest taustast, india ragadest ja mängime ka pilli.
Krista Citra Joonas on Eestist pärit muusik, kelle põhipilliks on saanud Indiast pärit bambusflööt bansuri. Õppinud õhtumaade klassikalist muusikat Eesti ja Šveitsi Muusikaakadeemiates, siis pöördunud Hommikumaadesse. Krista Citra õpib  juba kümmekond aastat india klassikalist muusikat Mumbais, Pandit Hariprasad Chaurasia juures. Mänginud koos mitmete tuntud muusikutega nii Eestis kui mujal ilmas, nii läänelikku saksofoni kui idamaist bansurit.