Lasteleht

reede 16. märts 2018 Arvutiabi seenioritele

Pärnu Keskraamatukogus toimuvad 25. aprillil individuaalsed koolitused neile, kes vajavad abi arvuti ja nutiseadmete kasutamisel. Info ja eelregistreerimine perioodikasaalis, telef. 445 5706


Näitused

Vello Paluoja joonistatud portreed "Inimesi Pärnu ajaloos" I korruse galeriis;

Marge Nelgi illustratsioonid Mehis Heinsaare raamatule "Unistuste tappev kasvamine" trepigaleriis;

Merli Kasemetsa moevisandid "Värvide harmoonia" perioodikagaleriis;

Riina Georgi ja õpilaste keraamika (Pärnu Kunstikool) I korruse galeriis.

Raamatunäitused Pärnu Keskraamatukogus:

Loe pikemalt

neljapäev 12. veebruar 2015 11:52 Vanus: 3 aastat

Muusikaklubi kitarriõhtu „Kitarre käes ja mantel üle õla...“

26.veebruaril toimus Pärnu Keskraamatukogu suures saalis raamatukogu veebruarikuu muusikaklubi kitarriõhtu „Kitarre käes ja mantel üle õla...“

Legend räägib, et kitarr avastati siis, kui jumalad, kõndides Niiluse kallastel, astusid kuivanud kilpkonnakilbile, mille sees pinguletõmmanud sooned helisema hakkasid.
Kitarri eellaste jälgi kohtame Aafrikas ja Ladina-Ameerikas, samuti vanas Egiptuses ja Mesopotaanias juba üle kolme aastatuhande tagasi. Milline on olnud kitarri ja tema „sugulaste“ areng antiikmaailmast läbi keskaegsete kuningakodade, uus-aja revolutsioonide, läbi 20.-nda, rocki-ja tehnikasajandi kuni  meie päevadeni välja?
Kitarrilugu jutustas ja paljusid pille mängis kitarripedagoog Kristo Käo. Saime teada ka seda, kuidas ise endale veidi kitarrimängu õpetada.
Kristo Käo on lõpetanud Eesti Muusikaakadeemia klassikalise kitarristina.
Õppinud Taanis, Carl Nielseni muusikaakadeemias. On andnud aastas kuni 100 kontserti. Aastal 2013 pälvis Käo Riho Pätsi Koolimuusika Fondi aastapreemia. Kristo sooloplaat “The Dance Album” on kõlanud ligi 100 USA ja Euroopa klassikalise muusika raadiojaama eetris.
Kristo Käo on alates 2006 aastast Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia õppejõud ja Eesti Interpreetide Liidu liige. Käo loodud õppesüsteem – ja teadaolevalt ei ole midagi sellist varem muusikahariduses kasutatud – on seotud haridustehnoloogia-alase doktorantuuriga Tartu Ülikoolis.