Lasteleht

reede 19. jaanuar 2018 Anne Adamsi plaadi "Läinud aegade mõtted" esitluskontsert

1. veebruaril kell 17.00 ootame häid kuulajaid Pärnu Keskraamatukogu saali Anne Adamsi plaadi "Läinud aegade mõtted" esitluskontserdile.


kolmapäev 17. jaanuar 2018 Arvutikoolitused Pärnu Keskraamatukogus

20. jaanuaril 11.00 toimub Pärnu Keskraamatukogu rippsaalis Google'i konto ABC koolitus — võimalusel kaasa võtta oma arvuti.  postkast(gmail) - manuse lisamine, saadetud manuse avamine ja oma arvutisse salvestamine, koopia,...


teisipäev 09. jaanuar 2018 Anabella Produvnovi soolokontsert "Teekond"

19. jaanuaril 17.00 olete oodatud Pärnu Keskraamatukogu suurde saali Anabella Produvnovi soolokontserdile "Teekond".


Näitused

Fotonäitus "Norra. Rannarahva lood" perioodikagaleriis;

Riho Luuse autorinäitus "Margi sisse minek" I korruse galeriis;

Annely Norma maalid trepigaleriis;

Raamatunäitused Pärnu Keskraamatukogus:

Loe pikemalt

neljapäev 12. veebruar 2015 11:52 Vanus: 3 aastat

Muusikaklubi kitarriõhtu „Kitarre käes ja mantel üle õla...“

26.veebruaril toimus Pärnu Keskraamatukogu suures saalis raamatukogu veebruarikuu muusikaklubi kitarriõhtu „Kitarre käes ja mantel üle õla...“

Legend räägib, et kitarr avastati siis, kui jumalad, kõndides Niiluse kallastel, astusid kuivanud kilpkonnakilbile, mille sees pinguletõmmanud sooned helisema hakkasid.
Kitarri eellaste jälgi kohtame Aafrikas ja Ladina-Ameerikas, samuti vanas Egiptuses ja Mesopotaanias juba üle kolme aastatuhande tagasi. Milline on olnud kitarri ja tema „sugulaste“ areng antiikmaailmast läbi keskaegsete kuningakodade, uus-aja revolutsioonide, läbi 20.-nda, rocki-ja tehnikasajandi kuni  meie päevadeni välja?
Kitarrilugu jutustas ja paljusid pille mängis kitarripedagoog Kristo Käo. Saime teada ka seda, kuidas ise endale veidi kitarrimängu õpetada.
Kristo Käo on lõpetanud Eesti Muusikaakadeemia klassikalise kitarristina.
Õppinud Taanis, Carl Nielseni muusikaakadeemias. On andnud aastas kuni 100 kontserti. Aastal 2013 pälvis Käo Riho Pätsi Koolimuusika Fondi aastapreemia. Kristo sooloplaat “The Dance Album” on kõlanud ligi 100 USA ja Euroopa klassikalise muusika raadiojaama eetris.
Kristo Käo on alates 2006 aastast Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia õppejõud ja Eesti Interpreetide Liidu liige. Käo loodud õppesüsteem – ja teadaolevalt ei ole midagi sellist varem muusikahariduses kasutatud – on seotud haridustehnoloogia-alase doktorantuuriga Tartu Ülikoolis.