Lasteleht

neljapäev 12. juuli 2018 Suvine otsimismäng kutsub Pärnut avastama

Tule Pärnu mängu mängima! Esmalt tuleb raamatukogu lasteosakonnast üles leida küsimused ja seejärel neile vastused nuputada. Kas küsitu ka tõele vastab, tasub üle kontrollida suvises Pärnus jalutades.


neljapäev 12. juuli 2018 Raamatukogude suvised lahtiolekuajad

1. juunist 31. augustini on Pärnu Keskraamatukogu (Akadeemia 3) avatud E-R 10-18, L 10-15; Ranna raamatukogu (Papiniidu 50) E-R 11-18; Rääma raamatukogu (Kaevu 27) T-R 11-18; L 10-15.


kolmapäev 30. mai 2018 Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi öömälukas

5. juunil toimus Pärnu Keskraamatukogu rippsaalis traditsiooniline Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi öömälukas!


Näitused

Köitekunsti valiknäitus "Eesti kirjandus Eesti köites" I korruse galeriis;

Pärnu Kunstikooli täiskasvanute kursuslaste maalid I korruse galeriis;

100 hetke Eesti Vabariigi noorusajast sõnas ja pildis trepigaleriis;

Fotonäitus "Eesti-Läti-Leedu 100" perioodikagaleriis;

"Korruptsiooni mitu nägu" perioodikagaleriis.

Raamatunäitused Pärnu Keskraamatukogus:

Loe pikemalt

neljapäev 12. veebruar 2015 11:52 Vanus: 3 aastat

Muusikaklubi kitarriõhtu „Kitarre käes ja mantel üle õla...“

26.veebruaril toimus Pärnu Keskraamatukogu suures saalis raamatukogu veebruarikuu muusikaklubi kitarriõhtu „Kitarre käes ja mantel üle õla...“

Legend räägib, et kitarr avastati siis, kui jumalad, kõndides Niiluse kallastel, astusid kuivanud kilpkonnakilbile, mille sees pinguletõmmanud sooned helisema hakkasid.
Kitarri eellaste jälgi kohtame Aafrikas ja Ladina-Ameerikas, samuti vanas Egiptuses ja Mesopotaanias juba üle kolme aastatuhande tagasi. Milline on olnud kitarri ja tema „sugulaste“ areng antiikmaailmast läbi keskaegsete kuningakodade, uus-aja revolutsioonide, läbi 20.-nda, rocki-ja tehnikasajandi kuni  meie päevadeni välja?
Kitarrilugu jutustas ja paljusid pille mängis kitarripedagoog Kristo Käo. Saime teada ka seda, kuidas ise endale veidi kitarrimängu õpetada.
Kristo Käo on lõpetanud Eesti Muusikaakadeemia klassikalise kitarristina.
Õppinud Taanis, Carl Nielseni muusikaakadeemias. On andnud aastas kuni 100 kontserti. Aastal 2013 pälvis Käo Riho Pätsi Koolimuusika Fondi aastapreemia. Kristo sooloplaat “The Dance Album” on kõlanud ligi 100 USA ja Euroopa klassikalise muusika raadiojaama eetris.
Kristo Käo on alates 2006 aastast Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia õppejõud ja Eesti Interpreetide Liidu liige. Käo loodud õppesüsteem – ja teadaolevalt ei ole midagi sellist varem muusikahariduses kasutatud – on seotud haridustehnoloogia-alase doktorantuuriga Tartu Ülikoolis.