Lasteleht

neljapäev 12. juuli 2018 Suvine otsimismäng kutsub Pärnut avastama

Tule Pärnu mängu mängima! Esmalt tuleb raamatukogu lasteosakonnast üles leida küsimused ja seejärel neile vastused nuputada. Kas küsitu ka tõele vastab, tasub üle kontrollida suvises Pärnus jalutades.


neljapäev 12. juuli 2018 Raamatukogude suvised lahtiolekuajad

1. juunist 31. augustini on Pärnu Keskraamatukogu (Akadeemia 3) avatud E-R 10-18, L 10-15; Ranna raamatukogu (Papiniidu 50) E-R 11-18; Rääma raamatukogu (Kaevu 27) T-R 11-18; L 10-15.


kolmapäev 30. mai 2018 Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi öömälukas

5. juunil toimus Pärnu Keskraamatukogu rippsaalis traditsiooniline Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi öömälukas!


Näitused

Köitekunsti valiknäitus "Eesti kirjandus Eesti köites" I korruse galeriis;

Pärnu Kunstikooli täiskasvanute kursuslaste maalid I korruse galeriis;

100 hetke Eesti Vabariigi noorusajast sõnas ja pildis trepigaleriis;

Fotonäitus "Eesti-Läti-Leedu 100" perioodikagaleriis;

"Korruptsiooni mitu nägu" perioodikagaleriis.

Raamatunäitused Pärnu Keskraamatukogus:

Loe pikemalt

kolmapäev 15. aprill 2015 10:14 Vanus: 3 aastat

Muusikaklubis rääkis Kaire Maimets-Volt

Kuidas muusika meie filmielamusi mõjutab, sellest rääkis Kaire Maimets-Volt Pärnu keskraamatukogu suures saalis 23. aprillil,

Inimene muusikat alati kasutanud lugude jutustamise saateks. Muusika kohalolu on ka filmis täiesti loomulik.  Öeldakse, et hea filmimuusika on "kuuldamatu", ta jääb vaatajale märkamatuks.  Kuidas ta siiski filmivaatajat mõjutab ja vaatamiskogemust vormib? Milliseid tähendusi ta loob ja ja mida vahendab - lisaks sellele, et annab liikuvale pildile hinge?
Kaire Maimets-Volt on semiootik ja muusikateadlane, kelle teadus- ja õpetamistöö põhisuundadeks on filmimuusika uuringud ning  (pop)muusika- ja filmianalüüs. Nii tema magistri- kui doktoritöö on käsitlenud Arvo Pärdi originaalfilmimuusikat (loodud aastail 1962-78) ja Pärdi  kontsertmuusika kasutamist filmikunstis ("Mediating the 'idea of One': Arvo Pärt’s pre-existing music in film"). Alates 2003. a. on Maimets-Volt töötanud teadurina Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia muusikateaduse osakonnas.  Aastail 2011-12 oli ta kunstiline juht Rahvusvahelises Arvo Pärdi Keskuses Laulasmaal.  Maimets-Volt on õpetanud ka Balti Filmi- ja Meediakoolis ja Tartu Ülikoolis.