Lasteleht

reede 19. jaanuar 2018 Anne Adamsi plaadi "Läinud aegade mõtted" esitluskontsert

1. veebruaril kell 17.00 ootame häid kuulajaid Pärnu Keskraamatukogu saali Anne Adamsi plaadi "Läinud aegade mõtted" esitluskontserdile.


kolmapäev 17. jaanuar 2018 Arvutikoolitused Pärnu Keskraamatukogus

20. jaanuaril 11.00 toimub Pärnu Keskraamatukogu rippsaalis Google'i konto ABC koolitus — võimalusel kaasa võtta oma arvuti.  postkast(gmail) - manuse lisamine, saadetud manuse avamine ja oma arvutisse salvestamine, koopia,...


teisipäev 09. jaanuar 2018 Anabella Produvnovi soolokontsert "Teekond"

19. jaanuaril 17.00 olete oodatud Pärnu Keskraamatukogu suurde saali Anabella Produvnovi soolokontserdile "Teekond".


Näitused

Fotonäitus "Norra. Rannarahva lood" perioodikagaleriis;

Riho Luuse autorinäitus "Margi sisse minek" I korruse galeriis;

Annely Norma maalid trepigaleriis;

Raamatunäitused Pärnu Keskraamatukogus:

Loe pikemalt

kolmapäev 15. aprill 2015 10:14 Vanus: 3 aastat

Muusikaklubis rääkis Kaire Maimets-Volt

Kuidas muusika meie filmielamusi mõjutab, sellest rääkis Kaire Maimets-Volt Pärnu keskraamatukogu suures saalis 23. aprillil,

Inimene muusikat alati kasutanud lugude jutustamise saateks. Muusika kohalolu on ka filmis täiesti loomulik.  Öeldakse, et hea filmimuusika on "kuuldamatu", ta jääb vaatajale märkamatuks.  Kuidas ta siiski filmivaatajat mõjutab ja vaatamiskogemust vormib? Milliseid tähendusi ta loob ja ja mida vahendab - lisaks sellele, et annab liikuvale pildile hinge?
Kaire Maimets-Volt on semiootik ja muusikateadlane, kelle teadus- ja õpetamistöö põhisuundadeks on filmimuusika uuringud ning  (pop)muusika- ja filmianalüüs. Nii tema magistri- kui doktoritöö on käsitlenud Arvo Pärdi originaalfilmimuusikat (loodud aastail 1962-78) ja Pärdi  kontsertmuusika kasutamist filmikunstis ("Mediating the 'idea of One': Arvo Pärt’s pre-existing music in film"). Alates 2003. a. on Maimets-Volt töötanud teadurina Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia muusikateaduse osakonnas.  Aastail 2011-12 oli ta kunstiline juht Rahvusvahelises Arvo Pärdi Keskuses Laulasmaal.  Maimets-Volt on õpetanud ka Balti Filmi- ja Meediakoolis ja Tartu Ülikoolis.