Lasteleht

reede 16. märts 2018 Arvutiabi seenioritele

Pärnu Keskraamatukogus toimuvad 25. aprillil individuaalsed koolitused neile, kes vajavad abi arvuti ja nutiseadmete kasutamisel. Info ja eelregistreerimine perioodikasaalis, telef. 445 5706


Näitused

Vello Paluoja joonistatud portreed "Inimesi Pärnu ajaloos" I korruse galeriis;

Marge Nelgi illustratsioonid Mehis Heinsaare raamatule "Unistuste tappev kasvamine" trepigaleriis;

Merli Kasemetsa moevisandid "Värvide harmoonia" perioodikagaleriis;

Riina Georgi ja õpilaste keraamika (Pärnu Kunstikool) I korruse galeriis.

Raamatunäitused Pärnu Keskraamatukogus:

Loe pikemalt

neljapäev 03. juuli 2014 11:13 Vanus: 4 aastat

Näitus "Leedu suurvürstide palee ja selle rekonstrueerimine"

15. septembrini saab Pärnu Keskraamatukogu perioodikasaali galeriis vaadata näitust "Leedu suurvürstide palee ja selle rekonstrueerimine".

6. juulil 2009. aastal toimus Leedu kirjalikes allikates esmamainimise 1000. aastapäeva puhul rekonstrueeritud, kuid veel lõplikult sisustamata Leedu suurvürstide palee sümboolne avatseremoonia, kus osalised 15 riigi juhid, sh ka Eesti Vabariigi toonane peaminister Andrus Ansip.
Rekonstrueeritud palee on Leedu kauaaegse riikluse  traditsioonide ja rahvusliku uhkuse sümbol, tähtis rahvustunde kasvataja, ajaloolise eneseteadlikkuse arendamise ja kultuuripärandi esitlemise keskus, mis on tähtis mitmele selle regiooni rahvale: Leedu Suurvürstiriigi pärandi jätkajaile - leedulastele, valgevenelastele, ukrainlastele, poolakatele, lätlastele, venelastele jt.
Näitus annab ülevaate Vilniuses asuva palee ajaloost ja rekonstrueerimise käigust.
2009. aastast tegutseb suurvürstide palees Leedu Rahvusmuuseum. See on ajaloolise residentsi tüüpi muuseum. 6. juulil 2013. aastal avati osa uuesti üles ehitatud paleest külastajatele, kus on kaks püsiekspositsiooni, mis esitlevad residentsi ajaloolist arengut ja arheoloogilist pärandit, osaliselt rekonstrueeritud ajaloolist interjööri. Palees toimuvad õppeüritused, toimuvad riiklikud tähtsad esindus-, kultuuri- ja teadussündmused.
Näitus on koostatud Leedu Rahvusmuuseumi poolt ja Pärnusse jõudis koostöös Leedu Suursaatkonnaga.