Lasteleht

reede 19. jaanuar 2018 Anne Adamsi plaadi "Läinud aegade mõtted" esitluskontsert

1. veebruaril kell 17.00 ootame häid kuulajaid Pärnu Keskraamatukogu saali Anne Adamsi plaadi "Läinud aegade mõtted" esitluskontserdile.


kolmapäev 17. jaanuar 2018 Arvutikoolitused Pärnu Keskraamatukogus

20. jaanuaril 11.00 toimub Pärnu Keskraamatukogu rippsaalis Google'i konto ABC koolitus — võimalusel kaasa võtta oma arvuti.  postkast(gmail) - manuse lisamine, saadetud manuse avamine ja oma arvutisse salvestamine, koopia,...


teisipäev 09. jaanuar 2018 Anabella Produvnovi soolokontsert "Teekond"

19. jaanuaril 17.00 olete oodatud Pärnu Keskraamatukogu suurde saali Anabella Produvnovi soolokontserdile "Teekond".


Näitused

Fotonäitus "Norra. Rannarahva lood" perioodikagaleriis;

Riho Luuse autorinäitus "Margi sisse minek" I korruse galeriis;

Annely Norma maalid trepigaleriis;

Raamatunäitused Pärnu Keskraamatukogus:

Loe pikemalt

neljapäev 03. juuli 2014 11:13 Vanus: 4 aastat

Näitus "Leedu suurvürstide palee ja selle rekonstrueerimine"

15. septembrini saab Pärnu Keskraamatukogu perioodikasaali galeriis vaadata näitust "Leedu suurvürstide palee ja selle rekonstrueerimine".

6. juulil 2009. aastal toimus Leedu kirjalikes allikates esmamainimise 1000. aastapäeva puhul rekonstrueeritud, kuid veel lõplikult sisustamata Leedu suurvürstide palee sümboolne avatseremoonia, kus osalised 15 riigi juhid, sh ka Eesti Vabariigi toonane peaminister Andrus Ansip.
Rekonstrueeritud palee on Leedu kauaaegse riikluse  traditsioonide ja rahvusliku uhkuse sümbol, tähtis rahvustunde kasvataja, ajaloolise eneseteadlikkuse arendamise ja kultuuripärandi esitlemise keskus, mis on tähtis mitmele selle regiooni rahvale: Leedu Suurvürstiriigi pärandi jätkajaile - leedulastele, valgevenelastele, ukrainlastele, poolakatele, lätlastele, venelastele jt.
Näitus annab ülevaate Vilniuses asuva palee ajaloost ja rekonstrueerimise käigust.
2009. aastast tegutseb suurvürstide palees Leedu Rahvusmuuseum. See on ajaloolise residentsi tüüpi muuseum. 6. juulil 2013. aastal avati osa uuesti üles ehitatud paleest külastajatele, kus on kaks püsiekspositsiooni, mis esitlevad residentsi ajaloolist arengut ja arheoloogilist pärandit, osaliselt rekonstrueeritud ajaloolist interjööri. Palees toimuvad õppeüritused, toimuvad riiklikud tähtsad esindus-, kultuuri- ja teadussündmused.
Näitus on koostatud Leedu Rahvusmuuseumi poolt ja Pärnusse jõudis koostöös Leedu Suursaatkonnaga.