Lasteleht

neljapäev 12. juuli 2018 Suvine otsimismäng kutsub Pärnut avastama

Tule Pärnu mängu mängima! Esmalt tuleb raamatukogu lasteosakonnast üles leida küsimused ja seejärel neile vastused nuputada. Kas küsitu ka tõele vastab, tasub üle kontrollida suvises Pärnus jalutades.


neljapäev 12. juuli 2018 Raamatukogude suvised lahtiolekuajad

1. juunist 31. augustini on Pärnu Keskraamatukogu (Akadeemia 3) avatud E-R 10-18, L 10-15; Ranna raamatukogu (Papiniidu 50) E-R 11-18; Rääma raamatukogu (Kaevu 27) T-R 11-18; L 10-15.


kolmapäev 30. mai 2018 Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi öömälukas

5. juunil toimus Pärnu Keskraamatukogu rippsaalis traditsiooniline Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi öömälukas!


Näitused

Köitekunsti valiknäitus "Eesti kirjandus Eesti köites" I korruse galeriis;

Pärnu Kunstikooli täiskasvanute kursuslaste maalid I korruse galeriis;

100 hetke Eesti Vabariigi noorusajast sõnas ja pildis trepigaleriis;

Fotonäitus "Eesti-Läti-Leedu 100" perioodikagaleriis;

"Korruptsiooni mitu nägu" perioodikagaleriis.

Raamatunäitused Pärnu Keskraamatukogus:

Loe pikemalt

neljapäev 03. juuli 2014 11:13 Vanus: 4 aastat

Näitus "Leedu suurvürstide palee ja selle rekonstrueerimine"

15. septembrini saab Pärnu Keskraamatukogu perioodikasaali galeriis vaadata näitust "Leedu suurvürstide palee ja selle rekonstrueerimine".

6. juulil 2009. aastal toimus Leedu kirjalikes allikates esmamainimise 1000. aastapäeva puhul rekonstrueeritud, kuid veel lõplikult sisustamata Leedu suurvürstide palee sümboolne avatseremoonia, kus osalised 15 riigi juhid, sh ka Eesti Vabariigi toonane peaminister Andrus Ansip.
Rekonstrueeritud palee on Leedu kauaaegse riikluse  traditsioonide ja rahvusliku uhkuse sümbol, tähtis rahvustunde kasvataja, ajaloolise eneseteadlikkuse arendamise ja kultuuripärandi esitlemise keskus, mis on tähtis mitmele selle regiooni rahvale: Leedu Suurvürstiriigi pärandi jätkajaile - leedulastele, valgevenelastele, ukrainlastele, poolakatele, lätlastele, venelastele jt.
Näitus annab ülevaate Vilniuses asuva palee ajaloost ja rekonstrueerimise käigust.
2009. aastast tegutseb suurvürstide palees Leedu Rahvusmuuseum. See on ajaloolise residentsi tüüpi muuseum. 6. juulil 2013. aastal avati osa uuesti üles ehitatud paleest külastajatele, kus on kaks püsiekspositsiooni, mis esitlevad residentsi ajaloolist arengut ja arheoloogilist pärandit, osaliselt rekonstrueeritud ajaloolist interjööri. Palees toimuvad õppeüritused, toimuvad riiklikud tähtsad esindus-, kultuuri- ja teadussündmused.
Näitus on koostatud Leedu Rahvusmuuseumi poolt ja Pärnusse jõudis koostöös Leedu Suursaatkonnaga.