Lasteleht

reede 16. märts 2018 Arvutiabi seenioritele

Pärnu Keskraamatukogus toimuvad 25. aprillil individuaalsed koolitused neile, kes vajavad abi arvuti ja nutiseadmete kasutamisel. Info ja eelregistreerimine perioodikasaalis, telef. 445 5706


Näitused

Vello Paluoja joonistatud portreed "Inimesi Pärnu ajaloos" I korruse galeriis;

Marge Nelgi illustratsioonid Mehis Heinsaare raamatule "Unistuste tappev kasvamine" trepigaleriis;

Merli Kasemetsa moevisandid "Värvide harmoonia" perioodikagaleriis;

Riina Georgi ja õpilaste keraamika (Pärnu Kunstikool) I korruse galeriis.

Raamatunäitused Pärnu Keskraamatukogus:

Loe pikemalt

esmaspäev 29. detsember 2014 14:35 Vanus: 3 aastat

Näituse avamine

3. jaanuaril 2015. a. avati Pärnu Keskraamatukogu trepigaleriis Aide Leit-Lepmetsa maalinäitus "Pitsilised lood". Kuna osades töödes on kasutatud traditsioonilist Haapsalu pitsi, siis oli kohapeal selle pitsi valmimist demonstreerimas Haapsalu pitsimeister Marge Kiirend - 2009.a. Haapsalu pitsi kudumisvõistluse võitja.

Ennast iseloomustab kunstnik nii:
Minu nimi on Aide ja ma töötan praegu kunstiõpetajana Haapsalu Kunstikoolis.
Olen joonistanud niikaua kui ma ennast mäletan. Haapsalu pitsiga puutusin tihedamalt kokku Haapsalu rätiku muuseumis, selle kümne tegutsemisaasta eestvedajana. Selle kahe minu jaoks olulise tegevuse sümbioosist ongi sündinud käesolev, spetsiaalselt meie uue pitsikeskuse jaoks valminud näitus.
Suurel osal töödest on kasutatud meie pitsimeistrite käte alt tulnud Haapsalu salli- ja äärepitse. Iga selline pits on unikaalne käsitöö ja iga pitsimuster oma nimega. Olen katsetanud ka pitsiga trükkimist. Muinasjututeemaliste pildikeste seeriat kaunistavad  sädelevad ja värviküllased poepitsid.
Pitsilisi elamusi pitsiliselt näituselt :-)