Lasteleht

reede 19. jaanuar 2018 Anne Adamsi plaadi "Läinud aegade mõtted" esitluskontsert

1. veebruaril kell 17.00 ootame häid kuulajaid Pärnu Keskraamatukogu saali Anne Adamsi plaadi "Läinud aegade mõtted" esitluskontserdile.


kolmapäev 17. jaanuar 2018 Arvutikoolitused Pärnu Keskraamatukogus

20. jaanuaril 11.00 toimub Pärnu Keskraamatukogu rippsaalis Google'i konto ABC koolitus — võimalusel kaasa võtta oma arvuti.  postkast(gmail) - manuse lisamine, saadetud manuse avamine ja oma arvutisse salvestamine, koopia,...


teisipäev 09. jaanuar 2018 Anabella Produvnovi soolokontsert "Teekond"

19. jaanuaril 17.00 olete oodatud Pärnu Keskraamatukogu suurde saali Anabella Produvnovi soolokontserdile "Teekond".


Näitused

Fotonäitus "Norra. Rannarahva lood" perioodikagaleriis;

Riho Luuse autorinäitus "Margi sisse minek" I korruse galeriis;

Annely Norma maalid trepigaleriis;

Raamatunäitused Pärnu Keskraamatukogus:

Loe pikemalt

esmaspäev 29. detsember 2014 14:35 Vanus: 3 aastat

Näituse avamine

3. jaanuaril 2015. a. avati Pärnu Keskraamatukogu trepigaleriis Aide Leit-Lepmetsa maalinäitus "Pitsilised lood". Kuna osades töödes on kasutatud traditsioonilist Haapsalu pitsi, siis oli kohapeal selle pitsi valmimist demonstreerimas Haapsalu pitsimeister Marge Kiirend - 2009.a. Haapsalu pitsi kudumisvõistluse võitja.

Ennast iseloomustab kunstnik nii:
Minu nimi on Aide ja ma töötan praegu kunstiõpetajana Haapsalu Kunstikoolis.
Olen joonistanud niikaua kui ma ennast mäletan. Haapsalu pitsiga puutusin tihedamalt kokku Haapsalu rätiku muuseumis, selle kümne tegutsemisaasta eestvedajana. Selle kahe minu jaoks olulise tegevuse sümbioosist ongi sündinud käesolev, spetsiaalselt meie uue pitsikeskuse jaoks valminud näitus.
Suurel osal töödest on kasutatud meie pitsimeistrite käte alt tulnud Haapsalu salli- ja äärepitse. Iga selline pits on unikaalne käsitöö ja iga pitsimuster oma nimega. Olen katsetanud ka pitsiga trükkimist. Muinasjututeemaliste pildikeste seeriat kaunistavad  sädelevad ja värviküllased poepitsid.
Pitsilisi elamusi pitsiliselt näituselt :-)