Lasteleht

neljapäev 12. juuli 2018 Suvine otsimismäng kutsub Pärnut avastama

Tule Pärnu mängu mängima! Esmalt tuleb raamatukogu lasteosakonnast üles leida küsimused ja seejärel neile vastused nuputada. Kas küsitu ka tõele vastab, tasub üle kontrollida suvises Pärnus jalutades.


neljapäev 12. juuli 2018 Raamatukogude suvised lahtiolekuajad

1. juunist 31. augustini on Pärnu Keskraamatukogu (Akadeemia 3) avatud E-R 10-18, L 10-15; Ranna raamatukogu (Papiniidu 50) E-R 11-18; Rääma raamatukogu (Kaevu 27) T-R 11-18; L 10-15.


kolmapäev 30. mai 2018 Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi öömälukas

5. juunil toimus Pärnu Keskraamatukogu rippsaalis traditsiooniline Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi öömälukas!


Näitused

Köitekunsti valiknäitus "Eesti kirjandus Eesti köites" I korruse galeriis;

Pärnu Kunstikooli täiskasvanute kursuslaste maalid I korruse galeriis;

100 hetke Eesti Vabariigi noorusajast sõnas ja pildis trepigaleriis;

Fotonäitus "Eesti-Läti-Leedu 100" perioodikagaleriis;

"Korruptsiooni mitu nägu" perioodikagaleriis.

Raamatunäitused Pärnu Keskraamatukogus:

Loe pikemalt

neljapäev 11. november 2010 10:14 Vanus: 8 aastat

Noored mõtlesid eurost ja kirjutasid tähtedest

Pärnu Keskraamatukogu lasteosakonnas saab novembrikuu lõpuni uudistada näitust "Kuhu vaatad, kuhu lähed, igal pool on ainult tähed". Sellest ajendatuna leidis aset ka väike ajurünnak, mille tulemusena Pärnu Vanalinna Põhikooli 5c klassi noored oma mõtted kirja-, taeva- ja rahatähtedest kirja panid.

Pea kõik kirjutajad leidsid nimetatud kolmed tähed võrdselt vajalikud olevat. Euro tuleku ootel räägiti erinevatest rahatähtedest ja arvati, et siis tuleb jälle uuesti raha kasutama õppida ja päris ilma rahata oleks kurb ihaldatavaid asju vaadata. Selleks, et piisavalt rahatähti omada, tuleks kõigepealt kirjatähed selgeks saada. Nende kaudu avanevad kõik ülejäänud uksed.

Üks kirjutaja arutles konkreetsemalt, et hästi rahastatud teadlased ei peaks esimeses järjekorras autode võimsust arendama, vaid püüdma välja töötada ravimeid, mis vajalikud tuhandetele. Kui rahatähti üldse poleks ei oskaksi inimesed arvutada ja poleks meil ka mingit majandust, mõtiskles teine noor.

Teati, et kirjatähti on ümmargusi, sirgeid ja kandilisi ning need teevad suhtlemise lihtsamaks ja juhatavad inimese lugude põnevasse maailma. "Appi! Kui ei tunneks kirjatähti, ei saaks oma mõtteid arvutis sõpradega jagada", kirjutas üks noor. 

Äramärkimist leidsid ka taevatähed, mis oma kauguses ja ilus unistama panevad ja taevast alla langedes salasoove nimetada lubavad. 

Kõik teemaga kaasa tulnud kaksteist noort ja neid innustanud õpetaja Helvi Põder võtsid raamatukogu poolt pakutud väljakutse meid kõikjal saatvatest tähtedest mõelda rõõmuga vastu. Raamatukogu žürii jagas preemiaid järgnevalt: sajakroonist rahatähte kujutavad puzzled saavad Elerin Teemant, Andreas Org, Laura Moon ja Dario Raudsepp, viiekümnekroonist vana kujundusega rahatähte kujutava puzzle saavad Kären Tali, Madis Rea, Kaire Hunt ja Kairi Källo ning väikese eurovoldiku Maker Padari, Jelizaveta Plink, Kathariina Vabrit ja Karro Tali.