Lasteleht

neljapäev 20. september 2018 Muusikaelust Eestis kahe sajandi tagusel ajal

Neljapäeval,27. septembril kell 17.00 toimub Pärnu Keskraamatukogu rippsaalis muusikaklubi hooaja avaloeng.


esmaspäev 17. september 2018 Arvutiabi seenioritele

Pärnu Keskraamatukogus toimuvad 26. septembril, 24. oktoobril ja 21. novembril individuaalsed koolitused neile, kes vajavad abi arvuti ja nutiseadmete kasutamisel. Info ja eelregistreerimine perioodikasaalis, telef. 445 5706


neljapäev 13. september 2018 Nahaarst Tiina Toomsoni loeng „Õnnelikuna oma nahas: naha tervisest ja kaitsmisest nahaarsti pilgu läbi“

Neljapäeval, 27. septembril kell 17.00 toimub Pärnu Keskraamatukogu suures saalis teabetund elanikkonnale - nahaarst Tiina Toomsoni loeng „Õnnelikuna oma nahas: naha tervisest ja kaitsmisest nahaarsti pilgu läbi“. Tule kuulama!...


Näitused

Vaasa pensionäride fotoklubi sügisnäitus trepigaleriis; 

Fotonäitus "Norra värvid" I korruse galeriis;

"Türgi-Eesti sõprussuhted" perioodikagaleriis;

Pärlifantaasiad I korruse galeriis;

Merevaigus taimedest ehted I korruse galeriis.

Raamatunäitused Pärnu Keskraamatukogus:

Loe pikemalt

neljapäev 11. november 2010 10:14 Vanus: 8 aastat

Noored mõtlesid eurost ja kirjutasid tähtedest

Pärnu Keskraamatukogu lasteosakonnas saab novembrikuu lõpuni uudistada näitust "Kuhu vaatad, kuhu lähed, igal pool on ainult tähed". Sellest ajendatuna leidis aset ka väike ajurünnak, mille tulemusena Pärnu Vanalinna Põhikooli 5c klassi noored oma mõtted kirja-, taeva- ja rahatähtedest kirja panid.

Pea kõik kirjutajad leidsid nimetatud kolmed tähed võrdselt vajalikud olevat. Euro tuleku ootel räägiti erinevatest rahatähtedest ja arvati, et siis tuleb jälle uuesti raha kasutama õppida ja päris ilma rahata oleks kurb ihaldatavaid asju vaadata. Selleks, et piisavalt rahatähti omada, tuleks kõigepealt kirjatähed selgeks saada. Nende kaudu avanevad kõik ülejäänud uksed.

Üks kirjutaja arutles konkreetsemalt, et hästi rahastatud teadlased ei peaks esimeses järjekorras autode võimsust arendama, vaid püüdma välja töötada ravimeid, mis vajalikud tuhandetele. Kui rahatähti üldse poleks ei oskaksi inimesed arvutada ja poleks meil ka mingit majandust, mõtiskles teine noor.

Teati, et kirjatähti on ümmargusi, sirgeid ja kandilisi ning need teevad suhtlemise lihtsamaks ja juhatavad inimese lugude põnevasse maailma. "Appi! Kui ei tunneks kirjatähti, ei saaks oma mõtteid arvutis sõpradega jagada", kirjutas üks noor. 

Äramärkimist leidsid ka taevatähed, mis oma kauguses ja ilus unistama panevad ja taevast alla langedes salasoove nimetada lubavad. 

Kõik teemaga kaasa tulnud kaksteist noort ja neid innustanud õpetaja Helvi Põder võtsid raamatukogu poolt pakutud väljakutse meid kõikjal saatvatest tähtedest mõelda rõõmuga vastu. Raamatukogu žürii jagas preemiaid järgnevalt: sajakroonist rahatähte kujutavad puzzled saavad Elerin Teemant, Andreas Org, Laura Moon ja Dario Raudsepp, viiekümnekroonist vana kujundusega rahatähte kujutava puzzle saavad Kären Tali, Madis Rea, Kaire Hunt ja Kairi Källo ning väikese eurovoldiku Maker Padari, Jelizaveta Plink, Kathariina Vabrit ja Karro Tali.