Lasteleht

reede 19. jaanuar 2018 Anne Adamsi plaadi "Läinud aegade mõtted" esitluskontsert

1. veebruaril kell 17.00 ootame häid kuulajaid Pärnu Keskraamatukogu saali Anne Adamsi plaadi "Läinud aegade mõtted" esitluskontserdile.


kolmapäev 17. jaanuar 2018 Arvutikoolitused Pärnu Keskraamatukogus

20. jaanuaril 11.00 toimub Pärnu Keskraamatukogu rippsaalis Google'i konto ABC koolitus — võimalusel kaasa võtta oma arvuti.  postkast(gmail) - manuse lisamine, saadetud manuse avamine ja oma arvutisse salvestamine, koopia,...


teisipäev 09. jaanuar 2018 Anabella Produvnovi soolokontsert "Teekond"

19. jaanuaril 17.00 olete oodatud Pärnu Keskraamatukogu suurde saali Anabella Produvnovi soolokontserdile "Teekond".


Näitused

Fotonäitus "Norra. Rannarahva lood" perioodikagaleriis;

Riho Luuse autorinäitus "Margi sisse minek" I korruse galeriis;

Annely Norma maalid trepigaleriis;

Raamatunäitused Pärnu Keskraamatukogus:

Loe pikemalt

neljapäev 11. november 2010 10:14 Vanus: 7 aastat

Noored mõtlesid eurost ja kirjutasid tähtedest

Pärnu Keskraamatukogu lasteosakonnas saab novembrikuu lõpuni uudistada näitust "Kuhu vaatad, kuhu lähed, igal pool on ainult tähed". Sellest ajendatuna leidis aset ka väike ajurünnak, mille tulemusena Pärnu Vanalinna Põhikooli 5c klassi noored oma mõtted kirja-, taeva- ja rahatähtedest kirja panid.

Pea kõik kirjutajad leidsid nimetatud kolmed tähed võrdselt vajalikud olevat. Euro tuleku ootel räägiti erinevatest rahatähtedest ja arvati, et siis tuleb jälle uuesti raha kasutama õppida ja päris ilma rahata oleks kurb ihaldatavaid asju vaadata. Selleks, et piisavalt rahatähti omada, tuleks kõigepealt kirjatähed selgeks saada. Nende kaudu avanevad kõik ülejäänud uksed.

Üks kirjutaja arutles konkreetsemalt, et hästi rahastatud teadlased ei peaks esimeses järjekorras autode võimsust arendama, vaid püüdma välja töötada ravimeid, mis vajalikud tuhandetele. Kui rahatähti üldse poleks ei oskaksi inimesed arvutada ja poleks meil ka mingit majandust, mõtiskles teine noor.

Teati, et kirjatähti on ümmargusi, sirgeid ja kandilisi ning need teevad suhtlemise lihtsamaks ja juhatavad inimese lugude põnevasse maailma. "Appi! Kui ei tunneks kirjatähti, ei saaks oma mõtteid arvutis sõpradega jagada", kirjutas üks noor. 

Äramärkimist leidsid ka taevatähed, mis oma kauguses ja ilus unistama panevad ja taevast alla langedes salasoove nimetada lubavad. 

Kõik teemaga kaasa tulnud kaksteist noort ja neid innustanud õpetaja Helvi Põder võtsid raamatukogu poolt pakutud väljakutse meid kõikjal saatvatest tähtedest mõelda rõõmuga vastu. Raamatukogu žürii jagas preemiaid järgnevalt: sajakroonist rahatähte kujutavad puzzled saavad Elerin Teemant, Andreas Org, Laura Moon ja Dario Raudsepp, viiekümnekroonist vana kujundusega rahatähte kujutava puzzle saavad Kären Tali, Madis Rea, Kaire Hunt ja Kairi Källo ning väikese eurovoldiku Maker Padari, Jelizaveta Plink, Kathariina Vabrit ja Karro Tali.