Lasteleht

reede 16. märts 2018 Arvutiabi seenioritele

Pärnu Keskraamatukogus toimuvad 25. aprillil individuaalsed koolitused neile, kes vajavad abi arvuti ja nutiseadmete kasutamisel. Info ja eelregistreerimine perioodikasaalis, telef. 445 5706


Näitused

Vello Paluoja joonistatud portreed "Inimesi Pärnu ajaloos" I korruse galeriis;

Marge Nelgi illustratsioonid Mehis Heinsaare raamatule "Unistuste tappev kasvamine" trepigaleriis;

Merli Kasemetsa moevisandid "Värvide harmoonia" perioodikagaleriis;

Riina Georgi ja õpilaste keraamika (Pärnu Kunstikool) I korruse galeriis.

Raamatunäitused Pärnu Keskraamatukogus:

Loe pikemalt

laupäev 26. jaanuar 2008 15:33 Vanus: 10 aastat

Nukitsa konkurss kogub laste hääli

Juba üheksandat korda saavad lapsed Pärnu Keskraamatukogu lasteosakonnas osa võtta Nukitsa konkursi hääletusest ja valida välja parim eesti lastekirjanik ja lateraamatuillustraator.

Eesti Lastekirjanduse Keskuse poolt algatatud ja paljude teiste raamatukogude kaasabil toimuv konkurss toob laste ette vormilt värvikireva ja sisult põneva raamatuvaliku kust kõige-kõige parema, selle päris oma lemmiku, väljavalimine päris raskeks, ent meeliköitvaks tegevuseks võib osutuda.

Seekord vaetakse 2006. ja 2007. aastal ilmunud algupärase lastekirjanduse esmatrükke. Hindama ja häält andma oodatakse kõiki kuni 16-aastasi lapsi ja noori. Väljaspool põhikonkurssi on oodatud ka kõik täiskasvanud lastekirjanduse huvilised.

Raamatuid vaatama ja lemmikut valima saab tulla kuni 20. veebruarini. Raamatuvaliku koos sinna juurde kuuluva hääletuskastiga leiab tulija üles lasteosakonnast kuhu näitavad teed trepi otsas istuvad Sipsikud.

IX Nukitsa konkursi pidulik lõppüritus toimub 5. aprillil Eesti Lastekirjanduse Keskuses, kuhu kutsutakse lisaks auhinnasaajatest kirjanikele ja kunstnikele ka 70 hääletuses osalenud last üle terve Eesti. Kes need just täpselt on, selle selgitab välja loos nagu ka selle kelle kätte satuvad Pärnu Keskraamatukogu lasteosakonna poolt välja pandud auhinnad.