Lasteleht

neljapäev 12. juuli 2018 Suvine otsimismäng kutsub Pärnut avastama

Tule Pärnu mängu mängima! Esmalt tuleb raamatukogu lasteosakonnast üles leida küsimused ja seejärel neile vastused nuputada. Kas küsitu ka tõele vastab, tasub üle kontrollida suvises Pärnus jalutades.


neljapäev 12. juuli 2018 Raamatukogude suvised lahtiolekuajad

1. juunist 31. augustini on Pärnu Keskraamatukogu (Akadeemia 3) avatud E-R 10-18, L 10-15; Ranna raamatukogu (Papiniidu 50) E-R 11-18; Rääma raamatukogu (Kaevu 27) T-R 11-18; L 10-15.


kolmapäev 30. mai 2018 Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi öömälukas

5. juunil toimus Pärnu Keskraamatukogu rippsaalis traditsiooniline Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi öömälukas!


Näitused

Köitekunsti valiknäitus "Eesti kirjandus Eesti köites" I korruse galeriis;

Pärnu Kunstikooli täiskasvanute kursuslaste maalid I korruse galeriis;

100 hetke Eesti Vabariigi noorusajast sõnas ja pildis trepigaleriis;

Fotonäitus "Eesti-Läti-Leedu 100" perioodikagaleriis;

"Korruptsiooni mitu nägu" perioodikagaleriis.

Raamatunäitused Pärnu Keskraamatukogus:

Loe pikemalt

laupäev 26. jaanuar 2008 15:33 Vanus: 10 aastat

Nukitsa konkurss kogub laste hääli

Juba üheksandat korda saavad lapsed Pärnu Keskraamatukogu lasteosakonnas osa võtta Nukitsa konkursi hääletusest ja valida välja parim eesti lastekirjanik ja lateraamatuillustraator.

Eesti Lastekirjanduse Keskuse poolt algatatud ja paljude teiste raamatukogude kaasabil toimuv konkurss toob laste ette vormilt värvikireva ja sisult põneva raamatuvaliku kust kõige-kõige parema, selle päris oma lemmiku, väljavalimine päris raskeks, ent meeliköitvaks tegevuseks võib osutuda.

Seekord vaetakse 2006. ja 2007. aastal ilmunud algupärase lastekirjanduse esmatrükke. Hindama ja häält andma oodatakse kõiki kuni 16-aastasi lapsi ja noori. Väljaspool põhikonkurssi on oodatud ka kõik täiskasvanud lastekirjanduse huvilised.

Raamatuid vaatama ja lemmikut valima saab tulla kuni 20. veebruarini. Raamatuvaliku koos sinna juurde kuuluva hääletuskastiga leiab tulija üles lasteosakonnast kuhu näitavad teed trepi otsas istuvad Sipsikud.

IX Nukitsa konkursi pidulik lõppüritus toimub 5. aprillil Eesti Lastekirjanduse Keskuses, kuhu kutsutakse lisaks auhinnasaajatest kirjanikele ja kunstnikele ka 70 hääletuses osalenud last üle terve Eesti. Kes need just täpselt on, selle selgitab välja loos nagu ka selle kelle kätte satuvad Pärnu Keskraamatukogu lasteosakonna poolt välja pandud auhinnad.