Lasteleht

neljapäev 12. juuli 2018 Suvine otsimismäng kutsub Pärnut avastama

Tule Pärnu mängu mängima! Esmalt tuleb raamatukogu lasteosakonnast üles leida küsimused ja seejärel neile vastused nuputada. Kas küsitu ka tõele vastab, tasub üle kontrollida suvises Pärnus jalutades.


neljapäev 12. juuli 2018 Raamatukogude suvised lahtiolekuajad

1. juunist 31. augustini on Pärnu Keskraamatukogu (Akadeemia 3) avatud E-R 10-18, L 10-15; Ranna raamatukogu (Papiniidu 50) E-R 11-18; Rääma raamatukogu (Kaevu 27) T-R 11-18; L 10-15.


kolmapäev 30. mai 2018 Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi öömälukas

5. juunil toimus Pärnu Keskraamatukogu rippsaalis traditsiooniline Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi öömälukas!


Näitused

Köitekunsti valiknäitus "Eesti kirjandus Eesti köites" I korruse galeriis;

Pärnu Kunstikooli täiskasvanute kursuslaste maalid I korruse galeriis;

100 hetke Eesti Vabariigi noorusajast sõnas ja pildis trepigaleriis;

Fotonäitus "Eesti-Läti-Leedu 100" perioodikagaleriis;

"Korruptsiooni mitu nägu" perioodikagaleriis.

Raamatunäitused Pärnu Keskraamatukogus:

Loe pikemalt

esmaspäev 14. aprill 2008 10:53 Vanus: 10 aastat

Õdus õhtupoolik rahvamuusik Olavi Kõrrega

18. aprillil jutustas Olavi Kõrre Pärnu Keskraamatukogu muusikaosakonnas (3. korrus) huvilistele oma tegemistest ning esitas erinevate rahvaste muusikat.

Olavi Kõrre on laiemalt tuntud ansamblitest Zorbas ning Kiigelaulukuuik. Paljud festivalid ja rahvapeod ei möödu Olavi Kõrre pillimänguta. Olavi Kõrre on lõpetanud Otsa-nim. Muusikakooli estraadikitarri eriala ja õppinud TÜ Viljandi Kultuuriakadeemias rahvamuusikat.

Tuntust on ta kogunud ka musitseerides koos Kihnu rahvalauliku Järsumäe Virve, Anu Tauli, Astrid Böningu, Aivar Teppoga. Olavi Kõrre osalusel sissemängitud CD-plaate nii kreeka kui eesti rahvamuusikaga leidub paljude muusikasõprade kodudes. Põlise pärnakana on tegus muusik juba mõnda aega õpetanud nii linnas kui maakonnas erinevaid pille mängima ning seltskonnatantse. Eelmisel sügisel pälvis Olavi Kõrre tiitli "Pärnumaa särainimene“.