Lasteleht

reede 16. märts 2018 Arvutiabi seenioritele

Pärnu Keskraamatukogus toimuvad 25. aprillil individuaalsed koolitused neile, kes vajavad abi arvuti ja nutiseadmete kasutamisel. Info ja eelregistreerimine perioodikasaalis, telef. 445 5706


Näitused

Vello Paluoja joonistatud portreed "Inimesi Pärnu ajaloos" I korruse galeriis;

Marge Nelgi illustratsioonid Mehis Heinsaare raamatule "Unistuste tappev kasvamine" trepigaleriis;

Merli Kasemetsa moevisandid "Värvide harmoonia" perioodikagaleriis;

Riina Georgi ja õpilaste keraamika (Pärnu Kunstikool) I korruse galeriis.

Raamatunäitused Pärnu Keskraamatukogus:

Loe pikemalt

esmaspäev 14. aprill 2008 10:53 Vanus: 10 aastat

Õdus õhtupoolik rahvamuusik Olavi Kõrrega

18. aprillil jutustas Olavi Kõrre Pärnu Keskraamatukogu muusikaosakonnas (3. korrus) huvilistele oma tegemistest ning esitas erinevate rahvaste muusikat.

Olavi Kõrre on laiemalt tuntud ansamblitest Zorbas ning Kiigelaulukuuik. Paljud festivalid ja rahvapeod ei möödu Olavi Kõrre pillimänguta. Olavi Kõrre on lõpetanud Otsa-nim. Muusikakooli estraadikitarri eriala ja õppinud TÜ Viljandi Kultuuriakadeemias rahvamuusikat.

Tuntust on ta kogunud ka musitseerides koos Kihnu rahvalauliku Järsumäe Virve, Anu Tauli, Astrid Böningu, Aivar Teppoga. Olavi Kõrre osalusel sissemängitud CD-plaate nii kreeka kui eesti rahvamuusikaga leidub paljude muusikasõprade kodudes. Põlise pärnakana on tegus muusik juba mõnda aega õpetanud nii linnas kui maakonnas erinevaid pille mängima ning seltskonnatantse. Eelmisel sügisel pälvis Olavi Kõrre tiitli "Pärnumaa särainimene“.