Lasteleht

neljapäev 12. juuli 2018 Suvine otsimismäng kutsub Pärnut avastama

Tule Pärnu mängu mängima! Esmalt tuleb raamatukogu lasteosakonnast üles leida küsimused ja seejärel neile vastused nuputada. Kas küsitu ka tõele vastab, tasub üle kontrollida suvises Pärnus jalutades.


neljapäev 12. juuli 2018 Raamatukogude suvised lahtiolekuajad

1. juunist 31. augustini on Pärnu Keskraamatukogu (Akadeemia 3) avatud E-R 10-18, L 10-15; Ranna raamatukogu (Papiniidu 50) E-R 11-18; Rääma raamatukogu (Kaevu 27) T-R 11-18; L 10-15.


kolmapäev 30. mai 2018 Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi öömälukas

5. juunil toimus Pärnu Keskraamatukogu rippsaalis traditsiooniline Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi öömälukas!


Näitused

Köitekunsti valiknäitus "Eesti kirjandus Eesti köites" I korruse galeriis;

Pärnu Kunstikooli täiskasvanute kursuslaste maalid I korruse galeriis;

100 hetke Eesti Vabariigi noorusajast sõnas ja pildis trepigaleriis;

Fotonäitus "Eesti-Läti-Leedu 100" perioodikagaleriis;

"Korruptsiooni mitu nägu" perioodikagaleriis.

Raamatunäitused Pärnu Keskraamatukogus:

Loe pikemalt

neljapäev 25. veebruar 2010 09:19 Vanus: 8 aastat

Pärnu linna lasteaedade fotonäitus "Lapsed looduses"

22. veebruaril avati lasteosakonnas Kesklinna Lasteaia laulutüdrukute armsa esinemise ja kõigi kohaletulnute ühise regilaulu saatel Pärnu linna lasteaedade fotonäitus "Lapsed looduses".

Sellest, kuidas lapsed loodusega sõbraks saavad ja mida toredat üheskoos ette võetakse, saab aimu erinevate lasteaedade postreid vaadates.
Tuleb välja, et koos oma toredate lasteaiaõpetajatega käivad Pärnu lasteaialapsed Vallikääru koprarajal ja linnuvaatlusjaamas linde rõngastamas, vaatavad puude mustreid ning võrdlevad lumehelbeid, mängivad lumes ja lehtedes, kohtuvad kelgukoerte, kassi, kitse, lammaste, sipelgate ja teoga. Mõnes lasteaias tegutsevad muru-uurijad, teises istutatakse üheskoos puid või pannakse midagi muud rohelist kasvama. Lõbusad piknikud ja lehekoristustalgud on hinnas pea igal pool.
Mida iga lasteaiapere just täpselt teeb, see saab selgeks peale neljateistkümne fotostendi ja sinna juurde käivate looduspäraste lisandite uurimist. Juba traditsiooniks kujunenud iga-aastase kõiki Pärnu lasteaedu ühendava näituse eestvedajaks on Pärnu linna lasteaiaõpetajate keskkonnakasvatuse aineühendus.
Näitus jääb kõigile huvilistele vaatamiseks üles kuni 12. märtsini.