Lasteleht

neljapäev 12. juuli 2018 Suvine otsimismäng kutsub Pärnut avastama

Tule Pärnu mängu mängima! Esmalt tuleb raamatukogu lasteosakonnast üles leida küsimused ja seejärel neile vastused nuputada. Kas küsitu ka tõele vastab, tasub üle kontrollida suvises Pärnus jalutades.


neljapäev 12. juuli 2018 Raamatukogude suvised lahtiolekuajad

1. juunist 31. augustini on Pärnu Keskraamatukogu (Akadeemia 3) avatud E-R 10-18, L 10-15; Ranna raamatukogu (Papiniidu 50) E-R 11-18; Rääma raamatukogu (Kaevu 27) T-R 11-18; L 10-15.


kolmapäev 30. mai 2018 Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi öömälukas

5. juunil toimus Pärnu Keskraamatukogu rippsaalis traditsiooniline Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi öömälukas!


Näitused

Köitekunsti valiknäitus "Eesti kirjandus Eesti köites" I korruse galeriis;

Pärnu Kunstikooli täiskasvanute kursuslaste maalid I korruse galeriis;

100 hetke Eesti Vabariigi noorusajast sõnas ja pildis trepigaleriis;

Fotonäitus "Eesti-Läti-Leedu 100" perioodikagaleriis;

"Korruptsiooni mitu nägu" perioodikagaleriis.

Raamatunäitused Pärnu Keskraamatukogus:

Loe pikemalt

kolmapäev 23. märts 2016 11:22 Vanus: 2 aastat

Pärnu Päev

Tänavune Pärnu Päev toimus 9. aprillil. Tegu on linnaelaniku päevaga, mis on täis meelelahutust ning pakub lahedat äraolemist ja tegevusi kogu perele.

Pärnu Päev on linnaelaniku päev ning igaüks saab selle õnnestumisesse anda oma panuse. Ootame Pärnu Päevast osa saama nii pärnakaid kui ka linnakülalisi! Käesoleval aastal tähistame Pärnu Päevaga linna 765. sünnipäeva.
Pärnu Päeval on 4-8 aastased lapsed oodatud kell 12.00 Pärnu Keskraamatukogu lasteosakonda Karude Jututuppa, kus linnapea Romek Kosenkranius räägib linnapea ametist ja Pärnu linnast. Koos värvitakse Pärnu pilte. Täiskasvanud on oodatud raamatukogu suurde saali, kus kell 12.00 algab arhitektuuriloolase Triin Ojari loeng "Olev Siinmaa. Arhitekt linna kuvandi loojana".
Loeng annab ülevaate legendaarse Pärnu linnaarhitekti Olev Siinmaa loomingust ja tegevusest kuurortlinna väljaehitamisel. Juttu tuleb nii arhitekti valmis ehitatud hoonetest ja nende tähendusest tänasel päeval kui ka ainult paberile jäänud kavanditest.

17.30 olete oodatud Pärnu Päeva Katusekontserdile. Kontsert toimub Pärnu Keskraamatukogu katusel ja seda saab vaadata raamatukogu taga, Vallikääru nõlval. Kontserdil esineb Pärnu Dream Band koosseisus Rosanna Lints (laul), Rauno Pella (trummid), Siim Usin (basskitarr), Kristjan Kaasik (kitarr) ja Marek Talts (kitarr).
Vihma korral toimub kontsert raamatukogu suures saalis (sissepääs Vallikääru poolsest uksest).

Täpsem info Pärnu Päeva kohta linna kodulehel.