Lasteleht

neljapäev 12. juuli 2018 Suvine otsimismäng kutsub Pärnut avastama

Tule Pärnu mängu mängima! Esmalt tuleb raamatukogu lasteosakonnast üles leida küsimused ja seejärel neile vastused nuputada. Kas küsitu ka tõele vastab, tasub üle kontrollida suvises Pärnus jalutades.


neljapäev 12. juuli 2018 Raamatukogude suvised lahtiolekuajad

1. juunist 31. augustini on Pärnu Keskraamatukogu (Akadeemia 3) avatud E-R 10-18, L 10-15; Ranna raamatukogu (Papiniidu 50) E-R 11-18; Rääma raamatukogu (Kaevu 27) T-R 11-18; L 10-15.


kolmapäev 30. mai 2018 Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi öömälukas

5. juunil toimus Pärnu Keskraamatukogu rippsaalis traditsiooniline Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi öömälukas!


Näitused

Köitekunsti valiknäitus "Eesti kirjandus Eesti köites" I korruse galeriis;

Pärnu Kunstikooli täiskasvanute kursuslaste maalid I korruse galeriis;

100 hetke Eesti Vabariigi noorusajast sõnas ja pildis trepigaleriis;

Fotonäitus "Eesti-Läti-Leedu 100" perioodikagaleriis;

"Korruptsiooni mitu nägu" perioodikagaleriis.

Raamatunäitused Pärnu Keskraamatukogus:

Loe pikemalt

reede 02. märts 2012 11:16 Vanus: 6 aastat

Pärnumaa lapsed teavad, mida lugeda

XI Nukitsa konkursi hääletus on nüüd läbi ja Pärnu ning Pärnumaa laste lemmikud teada. Kas need ka kogu Eesti laste maitsega kokku langevad, see saab selgeks 14. aprillil Tallinnas, kui konkursi võitnud kirjanikule ja kunstnikule lugemishimuliste laste silme all pronksist Nukitsa kujud kingitakse.

Pärnumaa laste poolt ligi kahesaja raamatu hulgast parimaiks hääletatud raamatuid võib juba praegu raamatukogudest otsima minna või siis raamatupoest endale päriseks koju osta. Pea viiesaja lapse poolt parimaiks hääletatud kirjanike ja kunstnike raamatuid saab päris kindlasti  kullaprooviga teosteks pidada ja mis muud kui mõnuga lugeda-vaadata.  
Konkursil osalenud lapsed said võimaluse anda hääl enam meeldinud eesti lastekirjaniku raamatule ja panna kirja ka enam meeldinud eesti lasteraamat kunstnikutööd silmas pidades. Parimal juhul toetab lasteraamatu pildikeel sõbralikult sõnasisu ja lükkab käima lugeja mõtted. Vaistlikult olid sellest aru saanud lapsedki, sest esimesele ja teisele kohale tulnud raamatud olid lugejatele meeltmööda nii kirjaniku- kui kunstnikutöö poolest. Raamat number üks Pärnumaal on Kristiina Kassi kirjutatud ja Heiki Ernitsa joonistatud "Nõianeiu Nöbinina", millest telelavastuski äsja valmis saanud. Raamat number kaks teeb meele rõõmsaks, sest autoriks on pärnakas Urvi Grossfeldt, pildid joonistas Anni Mäger ning lugu kannab pealkirja "Mai tänava hiired".
Edasiste kohtade osas olid hindajad juba tõsisemat kirjandus- ja kunstikriitilist pilku ilmutanud ja teksti ning illustratsiooni eraldi vaadelda osanud. Lemmikkirjanik number kolm on Piret Raud oma lõbusa koolilooga "Tobias ja teine B". Neljas koht läheb sügisel Pärnu Keskraamatukogus esinenud eestimaiste lastekrimkade autorile Mika Keränenile raamatuga "Vana roosa maja". Keränen osales konkursil kokku kolme raamatuga, neist viimane "Salapärane lillenäppaja" veel kirjutamissoe, aga hoogsalt lugemismenu koguv. Kirjanik number viis oli eelkõige linnalaste abiga Õnne Puhki "Komissar Reks".
Kolmanda koha kunstnikuks tuli maalaste suur lemmik Ott Vallik, kes on joonistanud pildid Aidi Valliku raamatule "Mina, kana, lehm ja kratt". Neljas kunstnikutöö oli Urmas Nemvalts piltidega Contra "Poiste aabitsas" ja viies Valdek Alber piltidega Astrid Reinla raamatus "Teofrastus". Alberi pildid olid õiges võtmes just linnalaste pildisoovist lähtuvalt. Sama kunstniku loomingu hulka kuulub ka  Keskraamatukogu lasteosakonna karuperekond, keda võib kohata Keskraamatukogu lasteosakonna seinamaalil ja kes oma käpajäljendi lasteosakonna tähtsamatele paberitele vajutab.
Eesti Lastekirjanduse Keskuse algatatud Nukitsa konkurss saab iga kahe aasta tagant teoks tublide raamatukoguhoidjate, õpetajate, lastevanemate ja raamatutest rõõmu tundvate laste koostöös.