Lasteleht

reede 19. jaanuar 2018 Anne Adamsi plaadi "Läinud aegade mõtted" esitluskontsert

1. veebruaril kell 17.00 ootame häid kuulajaid Pärnu Keskraamatukogu saali Anne Adamsi plaadi "Läinud aegade mõtted" esitluskontserdile.


kolmapäev 17. jaanuar 2018 Arvutikoolitused Pärnu Keskraamatukogus

20. jaanuaril 11.00 toimub Pärnu Keskraamatukogu rippsaalis Google'i konto ABC koolitus — võimalusel kaasa võtta oma arvuti.  postkast(gmail) - manuse lisamine, saadetud manuse avamine ja oma arvutisse salvestamine, koopia,...


teisipäev 09. jaanuar 2018 Anabella Produvnovi soolokontsert "Teekond"

19. jaanuaril 17.00 olete oodatud Pärnu Keskraamatukogu suurde saali Anabella Produvnovi soolokontserdile "Teekond".


Näitused

Fotonäitus "Norra. Rannarahva lood" perioodikagaleriis;

Riho Luuse autorinäitus "Margi sisse minek" I korruse galeriis;

Annely Norma maalid trepigaleriis;

Raamatunäitused Pärnu Keskraamatukogus:

Loe pikemalt

teisipäev 13. mai 2014 13:03 Vanus: 4 aastat

Piret Voolaid õpetas mõtlemist koos väikese viguriga

15. mail pani Keskraamatukogu rippsaalis laste nutikuse proovile esineja, kel endal doktorikraad mõistatuste alal. Eesti Kirjandusmuuseumis töötav Piret Voolaid on huviga uurinud nii vanarahva mõistukõnelisi peamurdmisküsimusi, kui ka tänapäevast Facebooki folkloori.

Vanakreeka müüdis tuli Teeba linna sisenejal oma elu päästmiseks sfinksi mõistatus lahendada. Tänaseid reisijaid nii karmil moel ei testita, küll aga võivad mõistatused igas olukorras mõnusat meelelahutust pakkuda. Ja nutikus ning väikese viguriga mõtlemine kuluvad marjaks ära alati.
Nii võibki pead murda täiesti valge pildi ülemises paremas nurgas oleva musta täpi üle või püüda selgusele jõuda, kuhupoole kolmnurga ülemises  teravikus seisva kuke muna veerema hakkab. Esimesel juhul on vaimule kõigest puru silma läinud ja teine küsimus võiks vastuse leida tõdemusega, et kuked kuigi head munejad pole.
Piltmõistatuste, keerdküsimuste, liitsõnamängude ja nuputamisülesannete varasalv on rikas, sõnamõnu pakkuv ja uute peamurdmispiltide ja küsimuste loomist soodustav. Piret Voolaid tutvustab lastele mõistatustemaailma säravamaid esindajaid ja paneb ka kuulajate nutikuse proovile. Selles lõbusas esinemises on talle abiks mitmed tema enda poolt koostatud raamatud nagu näiteks "Kahe lehega kapsapea", "Jänes hüppab kitse", "Kaelkirjak akna taga", "Elevant voodi all, voodi lae all" ja veel mitmed teisedki kogumikud.