Lasteleht

neljapäev 12. juuli 2018 Suvine otsimismäng kutsub Pärnut avastama

Tule Pärnu mängu mängima! Esmalt tuleb raamatukogu lasteosakonnast üles leida küsimused ja seejärel neile vastused nuputada. Kas küsitu ka tõele vastab, tasub üle kontrollida suvises Pärnus jalutades.


neljapäev 12. juuli 2018 Raamatukogude suvised lahtiolekuajad

1. juunist 31. augustini on Pärnu Keskraamatukogu (Akadeemia 3) avatud E-R 10-18, L 10-15; Ranna raamatukogu (Papiniidu 50) E-R 11-18; Rääma raamatukogu (Kaevu 27) T-R 11-18; L 10-15.


kolmapäev 30. mai 2018 Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi öömälukas

5. juunil toimus Pärnu Keskraamatukogu rippsaalis traditsiooniline Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi öömälukas!


Näitused

Köitekunsti valiknäitus "Eesti kirjandus Eesti köites" I korruse galeriis;

Pärnu Kunstikooli täiskasvanute kursuslaste maalid I korruse galeriis;

100 hetke Eesti Vabariigi noorusajast sõnas ja pildis trepigaleriis;

Fotonäitus "Eesti-Läti-Leedu 100" perioodikagaleriis;

"Korruptsiooni mitu nägu" perioodikagaleriis.

Raamatunäitused Pärnu Keskraamatukogus:

Loe pikemalt

teisipäev 13. mai 2014 13:03 Vanus: 4 aastat

Piret Voolaid õpetas mõtlemist koos väikese viguriga

15. mail pani Keskraamatukogu rippsaalis laste nutikuse proovile esineja, kel endal doktorikraad mõistatuste alal. Eesti Kirjandusmuuseumis töötav Piret Voolaid on huviga uurinud nii vanarahva mõistukõnelisi peamurdmisküsimusi, kui ka tänapäevast Facebooki folkloori.

Vanakreeka müüdis tuli Teeba linna sisenejal oma elu päästmiseks sfinksi mõistatus lahendada. Tänaseid reisijaid nii karmil moel ei testita, küll aga võivad mõistatused igas olukorras mõnusat meelelahutust pakkuda. Ja nutikus ning väikese viguriga mõtlemine kuluvad marjaks ära alati.
Nii võibki pead murda täiesti valge pildi ülemises paremas nurgas oleva musta täpi üle või püüda selgusele jõuda, kuhupoole kolmnurga ülemises  teravikus seisva kuke muna veerema hakkab. Esimesel juhul on vaimule kõigest puru silma läinud ja teine küsimus võiks vastuse leida tõdemusega, et kuked kuigi head munejad pole.
Piltmõistatuste, keerdküsimuste, liitsõnamängude ja nuputamisülesannete varasalv on rikas, sõnamõnu pakkuv ja uute peamurdmispiltide ja küsimuste loomist soodustav. Piret Voolaid tutvustab lastele mõistatustemaailma säravamaid esindajaid ja paneb ka kuulajate nutikuse proovile. Selles lõbusas esinemises on talle abiks mitmed tema enda poolt koostatud raamatud nagu näiteks "Kahe lehega kapsapea", "Jänes hüppab kitse", "Kaelkirjak akna taga", "Elevant voodi all, voodi lae all" ja veel mitmed teisedki kogumikud.