Lasteleht

reede 16. märts 2018 Arvutiabi seenioritele

Pärnu Keskraamatukogus toimuvad 25. aprillil individuaalsed koolitused neile, kes vajavad abi arvuti ja nutiseadmete kasutamisel. Info ja eelregistreerimine perioodikasaalis, telef. 445 5706


Näitused

Vello Paluoja joonistatud portreed "Inimesi Pärnu ajaloos" I korruse galeriis;

Marge Nelgi illustratsioonid Mehis Heinsaare raamatule "Unistuste tappev kasvamine" trepigaleriis;

Merli Kasemetsa moevisandid "Värvide harmoonia" perioodikagaleriis;

Riina Georgi ja õpilaste keraamika (Pärnu Kunstikool) I korruse galeriis.

Raamatunäitused Pärnu Keskraamatukogus:

Loe pikemalt

teisipäev 13. mai 2014 13:03 Vanus: 4 aastat

Piret Voolaid õpetas mõtlemist koos väikese viguriga

15. mail pani Keskraamatukogu rippsaalis laste nutikuse proovile esineja, kel endal doktorikraad mõistatuste alal. Eesti Kirjandusmuuseumis töötav Piret Voolaid on huviga uurinud nii vanarahva mõistukõnelisi peamurdmisküsimusi, kui ka tänapäevast Facebooki folkloori.

Vanakreeka müüdis tuli Teeba linna sisenejal oma elu päästmiseks sfinksi mõistatus lahendada. Tänaseid reisijaid nii karmil moel ei testita, küll aga võivad mõistatused igas olukorras mõnusat meelelahutust pakkuda. Ja nutikus ning väikese viguriga mõtlemine kuluvad marjaks ära alati.
Nii võibki pead murda täiesti valge pildi ülemises paremas nurgas oleva musta täpi üle või püüda selgusele jõuda, kuhupoole kolmnurga ülemises  teravikus seisva kuke muna veerema hakkab. Esimesel juhul on vaimule kõigest puru silma läinud ja teine küsimus võiks vastuse leida tõdemusega, et kuked kuigi head munejad pole.
Piltmõistatuste, keerdküsimuste, liitsõnamängude ja nuputamisülesannete varasalv on rikas, sõnamõnu pakkuv ja uute peamurdmispiltide ja küsimuste loomist soodustav. Piret Voolaid tutvustab lastele mõistatustemaailma säravamaid esindajaid ja paneb ka kuulajate nutikuse proovile. Selles lõbusas esinemises on talle abiks mitmed tema enda poolt koostatud raamatud nagu näiteks "Kahe lehega kapsapea", "Jänes hüppab kitse", "Kaelkirjak akna taga", "Elevant voodi all, voodi lae all" ja veel mitmed teisedki kogumikud.