Lasteleht

neljapäev 20. september 2018 Muusikaelust Eestis kahe sajandi tagusel ajal

Neljapäeval,27. septembril kell 17.00 toimub Pärnu Keskraamatukogu rippsaalis muusikaklubi hooaja avaloeng.


esmaspäev 17. september 2018 Arvutiabi seenioritele

Pärnu Keskraamatukogus toimuvad 26. septembril, 24. oktoobril ja 21. novembril individuaalsed koolitused neile, kes vajavad abi arvuti ja nutiseadmete kasutamisel. Info ja eelregistreerimine perioodikasaalis, telef. 445 5706


neljapäev 13. september 2018 Nahaarst Tiina Toomsoni loeng „Õnnelikuna oma nahas: naha tervisest ja kaitsmisest nahaarsti pilgu läbi“

Neljapäeval, 27. septembril kell 17.00 toimub Pärnu Keskraamatukogu suures saalis teabetund elanikkonnale - nahaarst Tiina Toomsoni loeng „Õnnelikuna oma nahas: naha tervisest ja kaitsmisest nahaarsti pilgu läbi“. Tule kuulama!...


Näitused

Vaasa pensionäride fotoklubi sügisnäitus trepigaleriis; 

Fotonäitus "Norra värvid" I korruse galeriis;

"Türgi-Eesti sõprussuhted" perioodikagaleriis;

Pärlifantaasiad I korruse galeriis;

Merevaigus taimedest ehted I korruse galeriis.

Raamatunäitused Pärnu Keskraamatukogus:

Loe pikemalt

esmaspäev 21. november 2011 13:00 Vanus: 7 aastat

PÖFF Pärnus

1.-4. detsembrini linastusid Pärnu Keskraamatukogu suures saalis PÖFFi filmid.

Pärnu PÖFFi kava:

Neljapäev 1. detsember:
18:00 TEE NAGU TEISEDKI /EITHER WAY/
Island 2011
Režissöör: Hafsteinn Gunnar Sigurosson
100 min, eestikeelsete subtiitritega
TEE NAGU TEISEDKI on teravmeelne ja mänguline draamakomöödia, mille pisike tegevustik on viidud ajas tagasi kaheksakümnendatesse, eemale küladest ja linnadest. Küllap selleks, et kaks peategelast ära lõigata ning oma küsimuste ja vastustega rõhutatult kahekesi (või lausa üksi) jätta.
Islandi teedevalitsuse töötajate Alfedi ja Finnbogi töö on maanteejoonte maalimine ja kilomeetripostide löömine teepeenrasse. Terve suve on nad kodustest eemal, marsivad mööda silmapiirini looklevaid maanteid, ööbivad pisikeses telgis ja näevad tsivilisatsiooni vaid harvadel nädalavahetustel. Kumbki mees ei ole erilises vaimustuses ei oma tööst ega töökaaslasest. Ehk just seetõttu moodustavad nad sedavõrd sümpaatse, veenva ja vaimuka tandemi – Finn on vanem ja elutargem, seevastu tema naisevend Alfred on noor ja juhm ning räägib ja mõtleb enamasti vaid seksist. Või on see tegelikult hoopis teistpidi? Õigupoolest on kogu see muhe ja liigutav filmike üles ehitatud meestevahelisele värvikale dialoogile ja nende suhte arengule.
Vapustavad Islandi meri, jõed, mäed ja viljatud lagendikud on filmis tehniliselt küll ainult taustaks, aga taust on siin vaieldamatult kolmas peaosaline, mille operaator Arni Filippusson on ääretu täpsuse ja meisterlikkusega kaadrisse püüdnud. "Tee nagu teisedki" on just see film, mida vaadata kindlasti kinos suurelt ekraanilt. /Siim Rohtla/
Filmi treiler.


Reede 2. detsember
18:00 TÜRANNOSAURUS /TYRANNOSAUR
Suurbritannia 2010
Režissöör: Paddy Considine
91 min, eestikeelsete subtiitritega
Filmides “Bourne’i ultimaatum” ja “Le Donk & Scorzayzee” (linastus PÖFFil 2010) sooritatud rollidega imetlust pälvinud briti näitleja Paddy Considine’i lavastajadebüüt on lummavalt sünge käsitlus vägivallast ja allasurutud tunnetest.
Josephi isiksust (Peter Mullan, kes psühhopaatia ja raevuka eneseteadlikkuse vahel pendeldades saab hakkama võimsa rolliga) valitseb jõhkrus ja raev, mis varjutab tema intelligentsi. Joseph saab peagi tuttavaks Hannah’ga (Olivia Colman, kes klapib hästi Mullani intensiivsusega ja mõjub sama lummavalt), kaltsupoe müüjaga, kes elab koos oma abikaasa Jamesiga (Eddie Marsan) “peenes” asumis. Nende vahel võrsub ootamatu sõprus, mis varsti paljastab Hannah’le oma varjatud ja vapustava külje.
Kuigi Considine’i on ilmselt mõjutatud Ken Loachi ja Alan Clarke’i loomingust, on ta suutnud hoiduda klišeedest ja teha filmi, mis on märkimisväärselt isiklik ja siiras. Me kulgeme hallide ja hüljatud hoonete maailmas (isegi kallid elamud näivad filmis varjavat kibestumist ja hirmu), mille asukaist ei või iial teada, kas nad astuvad sinuga vestlusse või annavad sulle vastu vahtimist. Siiski läbib filmi äärmiselt õrna allhoovusena leebe huumor ja soojus, mis vihjab millelegi ülemale kui meeleheide. Samuti annab film vaatamata nihilistlikule atmosfäärile (muu hulgas leidub ka peaaegu talumatult jõhkraid stseene) teatavat lootust lunastusele.
"Türannosaurus" on tähelepanuväärne briti film, mis näitab, et Considine on kaamera taga niisama tugev tegija kui kaamera ees. Ta suudab ühtaegu teha kummarduse varasemaile briti filmiloojaile ja jutustada lugu endale ainuomases stiilis. /Laurence Boyce/
Filmi treiler.


Laupäev 3. detsember
14:00 MUSTKUNSTNIKUD /THE MAGICIANS
Holland 2010
Režissöör: Joram Lürsen
90 min, eestikeelsete subtiitritega
8-aastane poisike, Ben, armastab üle kõige mustkunsti. Ta õpib trikke meistri enda käest. Kõige enam meeldib Benile üks väga eriline ja ebatavaline kadumistrikk. Kui aga tundub, et Beni sõber Sylvie on igaveseks kadunud, tuleb poisil mõista, mis on tõelisus ja mis silmapete.
Filmi treiler.

17:00 KIRSIKE/CHERRY
USA 2010
Režissöör: Jeffrey Fine
99 min, eestikeelsete subtiitritega
USA indie-film “Kirsike” on vürtsitatud noortepärase huumori ja teismelistele omase maailmavaluga. Kõigile neile, kes pidasid filmi “Kuum pirukas” naljakaks ja arvavad, et “Juno” oli viimaste aastate parim noortele mõeldud täiskasvanute film, peaks “Cherry” väga hästi peale minema. 17-aastase Aaroni jaoks, kes kohtub ülikoolis 34-aastase vabameelse Lindaga, on süütuse kaotamine prioriteet number üks.
Filmi treiler.


Pühapäev 4.detsember
14:00 KUI TÄHTIS ON OSATA KINGAPAELU SIDUDA/THE IMPORTANCE OF TYING YOUR OWN SHOES
Rootsi 2011
Režissöör: Lena Koppel
81 min, eestikeelsete subtiitritega
Boheemlasest Alexi õdus elu kukub kokku, kui ühel päeval löövad ukse ta nina all kinni nii teatrigrupp, mis ta näitlejaambitsioone toitis, kui ka tüdruksõber, kellega ta pereidülli nautis. Nii ei jää tal muud üle kui naasta kodulinna ja võtta vastu ainuke töökoht, mis seal talle pakkuda on – vaimsete erivajadustega inimeste hooldaja amet Paradiisinimelises hooldekodus.
Loomingulisel ja isepäisel Alexil on uude keskkonda sisse elamisega esiti raskusi. Seda siiski mitte seetõttu, et erivajadusega inimesed oleks teistsugused ja arusaamatud. Vastupidi – Alex on oma hoolealustega sarnasem kui ta isegi arvata oskab. Probleemiks on hoopis hooldekodu, laiemalt ka ühiskonna suhtumine hoolealustesse. Alex avastab end süsteemis, mis näeb erivajadusi piiratusena, puudena, mille tõttu tuleb piirata ka hoolealuste tegevusi. Nii koosneb filmikangelaste elu tööteraapiast (küttepuude lõhkumine ja pakendamine), sotsiaalste oskuste omandamisest (kingapaelte sidumise õppimine) ja jalutuskäikudest. Olulisteks märgusõnadeks on rutiin ja progress. /Katre Pärn/
"Kui tähtis on osata kingapaelu siduda" on sügavalt liigutav komöödia, mis ei jäta kellegi südant ja hinge puudutamata..
Film põhineb reaalselt tegutseva loomingulise kollektiivi Glada hudik theatre lool. Nad on ülipopulaarsed Rootsis ning ka rahvusvaheliselt tuntud. Filmi tegelased on ka tegelikult Glada Hudik Theatre’i liikmed.
Filmi treiler.