Lasteleht

reede 16. märts 2018 Arvutiabi seenioritele

Pärnu Keskraamatukogus toimuvad 25. aprillil individuaalsed koolitused neile, kes vajavad abi arvuti ja nutiseadmete kasutamisel. Info ja eelregistreerimine perioodikasaalis, telef. 445 5706


Näitused

Vello Paluoja joonistatud portreed "Inimesi Pärnu ajaloos" I korruse galeriis;

Marge Nelgi illustratsioonid Mehis Heinsaare raamatule "Unistuste tappev kasvamine" trepigaleriis;

Merli Kasemetsa moevisandid "Värvide harmoonia" perioodikagaleriis;

Riina Georgi ja õpilaste keraamika (Pärnu Kunstikool) I korruse galeriis.

Raamatunäitused Pärnu Keskraamatukogus:

Loe pikemalt

teisipäev 24. juuli 2007 10:22 Vanus: 11 aastat

Postkaardinäituse "Tervitused Varssavist" avamine 2. augustil

2. augustil avati Pärnu Keskraamatukogus vanade postkaartide näitus Varssavi Riikliku Arhiivi kogudest „Tervitused Varssavist“.

Enne II maailmasõda on Varssavi vaateid jäädvustatud tuhandetel postkaartidel, millest paljud on säilinud tänaseni. Näitusel tutvustatakse 176 Varssavi Riikliku Arhiivi kogudest pärinevat postkaarti. Isegi see väike valik annab hea võimaluse tutvuda linnaga, mida suures osas enam olemas ei ole. Postkaardid viivad meid reisile minevikku – haljasaladele, parkidesse, tänavatele, teatritesse ja muudesse hoonetesse, mis tänaseks on säilinud ainult postkaartidel. Tänu postkaartidele võime minna ajas tagasi ning teha jalutuskäigu mööda sõjaeelset Varssavit.

Et näitus jõudis Pärnusse Poola Vabariigi Suursaatkonna vahendusel osalesid näituse avamisel ka saatkonna kultuuriatašee Anna Belka ning majandusnõunik Jacek Pekacik.

Näitust saab vaadata 24. augustini.