Lasteleht

neljapäev 20. september 2018 Muusikaelust Eestis kahe sajandi tagusel ajal

Neljapäeval,27. septembril kell 17.00 toimub Pärnu Keskraamatukogu rippsaalis muusikaklubi hooaja avaloeng.


esmaspäev 17. september 2018 Arvutiabi seenioritele

Pärnu Keskraamatukogus toimuvad 26. septembril, 24. oktoobril ja 21. novembril individuaalsed koolitused neile, kes vajavad abi arvuti ja nutiseadmete kasutamisel. Info ja eelregistreerimine perioodikasaalis, telef. 445 5706


neljapäev 13. september 2018 Nahaarst Tiina Toomsoni loeng „Õnnelikuna oma nahas: naha tervisest ja kaitsmisest nahaarsti pilgu läbi“

Neljapäeval, 27. septembril kell 17.00 toimub Pärnu Keskraamatukogu suures saalis teabetund elanikkonnale - nahaarst Tiina Toomsoni loeng „Õnnelikuna oma nahas: naha tervisest ja kaitsmisest nahaarsti pilgu läbi“. Tule kuulama!...


Näitused

Vaasa pensionäride fotoklubi sügisnäitus trepigaleriis; 

Fotonäitus "Norra värvid" I korruse galeriis;

"Türgi-Eesti sõprussuhted" perioodikagaleriis;

Pärlifantaasiad I korruse galeriis;

Merevaigus taimedest ehted I korruse galeriis.

Raamatunäitused Pärnu Keskraamatukogus:

Loe pikemalt

neljapäev 29. september 2011 12:42 Vanus: 7 aastat

Pudelpost Pärnu rannast

Pärnu Keskraamatukogu kutsub kõiki lapsi ja noori vanuses 7-15 aastat kirjutama teemal „Pudelpost Pärnu rannast“. Saabunud kirjad pannakse lugemiseks välja meretriibulisele „Sinise nädala“ kaltsuvaibale. Pikemat kirjutamisjuhendit saab lugeda lasteosakonnas või vaadata raamatukogu kodulehe lasteküljelt www.pkr.ee. Pudelposti palume tuua hiljemalt 14. oktoobriks lasteosakonna laenutusletti.

Oled Sa kunagi rannast, üsna veepiiri lähedalt või ka kaugemalt, midagi põnevat leidnud? Mõne huvitava merekarbi? Väikese südamekujulise kivi? Piraka palgi, millest midagi teha annaks?
Ühel päeval võib Sul vedada ja Sa võid avastada, et sügistorm on pudelposti randa uhtunud. Sellised lood ei juhtu üldse mitte ainult muinasjuturaamatutes. Kui kahtled, võid lugeda näiteks Juhani Püttsepa raamatut „Lauajupi Madonna“.
Aga milleks oodata, võib-olla tasuks hoopis ise üks kiri valmis kirjutada, rulli keerata, merre heita ja ära unustada. Oleks vast üllatus, kui keegi selle kord leiaks ja Sinuga ühendust võtaks. Muide, täpselt nii juhtus selles „Lauajupi...“ raamatus.
Mõistagi peaksid Sa igaks juhuks kirja sisse oma aadressi, no vähemalt internetiaadressigi, lisama. Kui Sa ikka üldse vastusest huvitatud oledki.  
Kirjutada võib ka niisama. Oma mure ära kirjutada, oma elu kõige suurem soov ära kirjutada, oma suur viha välja elada, mõni pööraselt naljakas juhtumus kirja panna, lihtsalt väikese laheda enesetutvustusega esineda – ja hooga merre heita. Oota nüüd, ära veel viska!
Päris tore oleks, kui sellised kirjad enne merereisi kokku õnnestuks koguda. Siis pistaks need nööpnõeltega meresiniste triipudega kaltsuvaiba külge ja lubaks kõigil, kes Pärnu Keskraamatukogu lasteosakonna viimasesse salasoppi satuvad, neid pisut uurida.
Kirjad võivad olla ükskõik mis värvi paberil, kunstiliselt kujundatud või kujundamata, värviliste tähtedega kirjutatud või lihtsalt must-valged, koos väikese pildiga või ilma pildita.
Kirjale võib lisada midagi iseennast või Pärnut iseloomustavat: Pärnu või oma aia kaart, mõni isiklik vidin, linnusulg või ükskõik mis muu merekindel ja pudelisse mahtuv ese.
Oma pärisnime võib soovi korral väljamõeldud varjunimega asendada.