Lasteleht

reede 16. märts 2018 Arvutiabi seenioritele

Pärnu Keskraamatukogus toimuvad 25. aprillil individuaalsed koolitused neile, kes vajavad abi arvuti ja nutiseadmete kasutamisel. Info ja eelregistreerimine perioodikasaalis, telef. 445 5706


Näitused

Vello Paluoja joonistatud portreed "Inimesi Pärnu ajaloos" I korruse galeriis;

Marge Nelgi illustratsioonid Mehis Heinsaare raamatule "Unistuste tappev kasvamine" trepigaleriis;

Merli Kasemetsa moevisandid "Värvide harmoonia" perioodikagaleriis;

Riina Georgi ja õpilaste keraamika (Pärnu Kunstikool) I korruse galeriis.

Raamatunäitused Pärnu Keskraamatukogus:

Loe pikemalt

kolmapäev 28. detsember 2011 10:02 Vanus: 6 aastat

Raamatukogus saab mängida lauamänge

4. jaanuaril kogunesid mänguhuvilised lapsed lasteosakonda mängu "Matk mööda tuletorne" autori Hedda Peedi juttu kuulama ja esimesi mängujuhiseid saama.

Hiinamaa inimesed on uut Veedraakoni aastat oodates elevil. Aga meie lastel on parasjagu koolivaheaeg ja raamatukogu kutsub neid osa saama mängust, kus samuti tuli ja vesi sees. Pärnakast sisearhitekt Hedda Peet on välja mõelnud lauamängu, mida vahva koos pere ja sõpradega mängida.
Hedda Peet on kirjutanud- kujundanud ka igati põneva tuletorniraamatu, mida uurides lastele ja nende vanematele nagu muuseas kange rännutuhin peale tuleb. Et talvised Eestimaa teed matkamiseks vahest kõige sobivamad pole, siis tasukski tuletornireis kõigepealt raamatut nimega "Minu tuletornid" lehitsedes ja täringut veeretades läbi teha. Selles osas ulatavad oma abikäe ja käpa nii raamatus kui mängus tegutsevad matkasell, koer Joss, kass Jupi ja muidugi mamma.
4. jaanuaril toimuval mänguesitlusel said lapsed oma loosiõnne katsetada - kõigi kohaletulnute hulgast  loositi välja kaks neljaliikmelist laudkonda, kes uut mängu esimesena mängima said asuda ja üks mänguhuviline, kes uue mängu kingituseks sai - Fortuuna soosikuks osutus Katarin Jantson.
Lõbus koolivaheaja kokkusaamine on märguandeks, et lauamängudest lugu pidavaid lapsi edaspidigi raamatukokku oma võidu- ja kaotamisoskusi lihvima ning sõbralikku ajaveetmist harrastama oodatakse. Milliseid mänge täpselt mängida saab, selgub juba koha peal.