Lasteleht

neljapäev 20. september 2018 Muusikaelust Eestis kahe sajandi tagusel ajal

Neljapäeval,27. septembril kell 17.00 toimub Pärnu Keskraamatukogu rippsaalis muusikaklubi hooaja avaloeng.


esmaspäev 17. september 2018 Arvutiabi seenioritele

Pärnu Keskraamatukogus toimuvad 26. septembril, 24. oktoobril ja 21. novembril individuaalsed koolitused neile, kes vajavad abi arvuti ja nutiseadmete kasutamisel. Info ja eelregistreerimine perioodikasaalis, telef. 445 5706


neljapäev 13. september 2018 Nahaarst Tiina Toomsoni loeng „Õnnelikuna oma nahas: naha tervisest ja kaitsmisest nahaarsti pilgu läbi“

Neljapäeval, 27. septembril kell 17.00 toimub Pärnu Keskraamatukogu suures saalis teabetund elanikkonnale - nahaarst Tiina Toomsoni loeng „Õnnelikuna oma nahas: naha tervisest ja kaitsmisest nahaarsti pilgu läbi“. Tule kuulama!...


Näitused

Vaasa pensionäride fotoklubi sügisnäitus trepigaleriis; 

Fotonäitus "Norra värvid" I korruse galeriis;

"Türgi-Eesti sõprussuhted" perioodikagaleriis;

Pärlifantaasiad I korruse galeriis;

Merevaigus taimedest ehted I korruse galeriis.

Raamatunäitused Pärnu Keskraamatukogus:

Loe pikemalt

kolmapäev 28. detsember 2011 10:02 Vanus: 7 aastat

Raamatukogus saab mängida lauamänge

4. jaanuaril kogunesid mänguhuvilised lapsed lasteosakonda mängu "Matk mööda tuletorne" autori Hedda Peedi juttu kuulama ja esimesi mängujuhiseid saama.

Hiinamaa inimesed on uut Veedraakoni aastat oodates elevil. Aga meie lastel on parasjagu koolivaheaeg ja raamatukogu kutsub neid osa saama mängust, kus samuti tuli ja vesi sees. Pärnakast sisearhitekt Hedda Peet on välja mõelnud lauamängu, mida vahva koos pere ja sõpradega mängida.
Hedda Peet on kirjutanud- kujundanud ka igati põneva tuletorniraamatu, mida uurides lastele ja nende vanematele nagu muuseas kange rännutuhin peale tuleb. Et talvised Eestimaa teed matkamiseks vahest kõige sobivamad pole, siis tasukski tuletornireis kõigepealt raamatut nimega "Minu tuletornid" lehitsedes ja täringut veeretades läbi teha. Selles osas ulatavad oma abikäe ja käpa nii raamatus kui mängus tegutsevad matkasell, koer Joss, kass Jupi ja muidugi mamma.
4. jaanuaril toimuval mänguesitlusel said lapsed oma loosiõnne katsetada - kõigi kohaletulnute hulgast  loositi välja kaks neljaliikmelist laudkonda, kes uut mängu esimesena mängima said asuda ja üks mänguhuviline, kes uue mängu kingituseks sai - Fortuuna soosikuks osutus Katarin Jantson.
Lõbus koolivaheaja kokkusaamine on märguandeks, et lauamängudest lugu pidavaid lapsi edaspidigi raamatukokku oma võidu- ja kaotamisoskusi lihvima ning sõbralikku ajaveetmist harrastama oodatakse. Milliseid mänge täpselt mängida saab, selgub juba koha peal.