Lasteleht

neljapäev 12. juuli 2018 Suvine otsimismäng kutsub Pärnut avastama

Tule Pärnu mängu mängima! Esmalt tuleb raamatukogu lasteosakonnast üles leida küsimused ja seejärel neile vastused nuputada. Kas küsitu ka tõele vastab, tasub üle kontrollida suvises Pärnus jalutades.


neljapäev 12. juuli 2018 Raamatukogude suvised lahtiolekuajad

1. juunist 31. augustini on Pärnu Keskraamatukogu (Akadeemia 3) avatud E-R 10-18, L 10-15; Ranna raamatukogu (Papiniidu 50) E-R 11-18; Rääma raamatukogu (Kaevu 27) T-R 11-18; L 10-15.


kolmapäev 30. mai 2018 Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi öömälukas

5. juunil toimus Pärnu Keskraamatukogu rippsaalis traditsiooniline Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi öömälukas!


Näitused

Köitekunsti valiknäitus "Eesti kirjandus Eesti köites" I korruse galeriis;

Pärnu Kunstikooli täiskasvanute kursuslaste maalid I korruse galeriis;

100 hetke Eesti Vabariigi noorusajast sõnas ja pildis trepigaleriis;

Fotonäitus "Eesti-Läti-Leedu 100" perioodikagaleriis;

"Korruptsiooni mitu nägu" perioodikagaleriis.

Raamatunäitused Pärnu Keskraamatukogus:

Loe pikemalt

kolmapäev 28. detsember 2011 10:02 Vanus: 7 aastat

Raamatukogus saab mängida lauamänge

4. jaanuaril kogunesid mänguhuvilised lapsed lasteosakonda mängu "Matk mööda tuletorne" autori Hedda Peedi juttu kuulama ja esimesi mängujuhiseid saama.

Hiinamaa inimesed on uut Veedraakoni aastat oodates elevil. Aga meie lastel on parasjagu koolivaheaeg ja raamatukogu kutsub neid osa saama mängust, kus samuti tuli ja vesi sees. Pärnakast sisearhitekt Hedda Peet on välja mõelnud lauamängu, mida vahva koos pere ja sõpradega mängida.
Hedda Peet on kirjutanud- kujundanud ka igati põneva tuletorniraamatu, mida uurides lastele ja nende vanematele nagu muuseas kange rännutuhin peale tuleb. Et talvised Eestimaa teed matkamiseks vahest kõige sobivamad pole, siis tasukski tuletornireis kõigepealt raamatut nimega "Minu tuletornid" lehitsedes ja täringut veeretades läbi teha. Selles osas ulatavad oma abikäe ja käpa nii raamatus kui mängus tegutsevad matkasell, koer Joss, kass Jupi ja muidugi mamma.
4. jaanuaril toimuval mänguesitlusel said lapsed oma loosiõnne katsetada - kõigi kohaletulnute hulgast  loositi välja kaks neljaliikmelist laudkonda, kes uut mängu esimesena mängima said asuda ja üks mänguhuviline, kes uue mängu kingituseks sai - Fortuuna soosikuks osutus Katarin Jantson.
Lõbus koolivaheaja kokkusaamine on märguandeks, et lauamängudest lugu pidavaid lapsi edaspidigi raamatukokku oma võidu- ja kaotamisoskusi lihvima ning sõbralikku ajaveetmist harrastama oodatakse. Milliseid mänge täpselt mängida saab, selgub juba koha peal.