Lasteleht

kolmapäev 30. mai 2018 Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi öömälukas

5. juunil toimus Pärnu Keskraamatukogu rippsaalis traditsiooniline Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi öömälukas!


teisipäev 15. mai 2018 Raamatu "Meie magusameistrid ehk šokolaad südamest" esitlus

30. mail toimus Pärnu Keskraamatukogu suures saalis pärnaka Hedda Peet'i vastvalminud raamatu "Meie magusameistrid ehk šokolaad südamest" esitlus.


teisipäev 15. mai 2018 Pärnu Ülejõe Põhikooli kevadkontsert

23. mail esinesid Pärnu Keskraamatukogu suures saalis Pärnu Ülejõe Põhikooli poistekoor, solistid ja ansamblid. Kontsert on tasuta.


Näitused

"Paul Keres - malesuurmeister Pärnust" I korruse galeriis;

Fotonäitus "Minu sini-must-valge elu" trepigaleriis;

Fotonäitus "Minu õpetajad" perioodikagaleriis;

Fotonäitus "Eesti-Läti-Leedu 100" perioodikagaleriis;

"Korruptsiooni mitu nägu" perioodikagaleriis.

Raamatunäitused Pärnu Keskraamatukogus:

Loe pikemalt

teisipäev 25. september 2012 14:00 Vanus: 6 aastat

Raamatukogus tehti tutvust tänapäevaste rüütlitega

6. oktoobril oli raamatukogu saalis võimalik teha tutvust tänapäevaste rüütlite - päästjatega. Päästeteenistust uhkusega oma elu esimeseks ja ainukeseks töökohaks nimetav Antti Lääts oskab lisaks päästeoskustele oma keerukast tööst ka väga hästi rääkida ja kirjutada.

Raamatute "Meie, päästjad" ja "Päästjad - tänapäeva rüütlid" autor räägib kes on päästja, kuidas päästjaks saadakse ning milliseid teadmiste teste ja spordikatseid peavad päästjad sooritama.
Tänapäevased rüütlid tõttavad appi erinevates hädaolukordades: tulekahjud, üleujutused, liiklusõnnetused, pommioht, hättasattunud loomad ja veel palju muudki. Tänu päästeteema ulatuslikkusele on kohaletulnuil võimalus esinejalt väga palju ja väga erinevaid küsimusi küsida. Raamatukogu paneb kõige huvitavama küsimuse esitajale välja Antti Läätse uue, põnevalt kirjutatud ja paljude piltidega raamatu. Kes täpselt raamatu saab, seda otsustab raamatu autor ja esineja juba kohapeal. Oskuslik küsija võib kiire autogrammikütina kohe kirjutaja allkirja raamatusse küsida.
Antti käest saavad lapsed uurida ka päästjate varustuse ja autode kohta. Ega päästjad oma kummikuid ometi kotina kasuta, et neil sangad küljes on? Kes on suitsusukelduja? Kas mõni laps on aidanud päästeautole nime valida? Kui palju see päästeauto üldse maksta võiks? Ja mis asi on hüdrandivõti? Võimaluse korral sõidavad päästeautod 6. oktoobril raamatukogu juurde ja päästemeeskondade abiga vaadatakse sedagi kuidas võimsad masinad seestpoolt välja näevad.
Märkimist tasub seegi, et õige pea on Antti Läätsel valmimas raamat liiklusest ja seda just noore liikleja poolt vaadatuna. Seal räägitaks mis toimub inimese ja autoga liiklusõnnetuses ning kuidas halbu tagajärgi vältida. Vajalik peaks raamat olema kõigile jalgrattalube soovivatele lastele. Kuniks raamat valmis saab, on autor valmis laupäevastele kuulajatele liiklusestki pajatama.
Uudistamiseks ja huvi korral koju laenutamiseks on saalis raamatud päästjatest ja katastroofidest.