Lasteleht

neljapäev 20. september 2018 Muusikaelust Eestis kahe sajandi tagusel ajal

Neljapäeval,27. septembril kell 17.00 toimub Pärnu Keskraamatukogu rippsaalis muusikaklubi hooaja avaloeng.


esmaspäev 17. september 2018 Arvutiabi seenioritele

Pärnu Keskraamatukogus toimuvad 26. septembril, 24. oktoobril ja 21. novembril individuaalsed koolitused neile, kes vajavad abi arvuti ja nutiseadmete kasutamisel. Info ja eelregistreerimine perioodikasaalis, telef. 445 5706


neljapäev 13. september 2018 Nahaarst Tiina Toomsoni loeng „Õnnelikuna oma nahas: naha tervisest ja kaitsmisest nahaarsti pilgu läbi“

Neljapäeval, 27. septembril kell 17.00 toimub Pärnu Keskraamatukogu suures saalis teabetund elanikkonnale - nahaarst Tiina Toomsoni loeng „Õnnelikuna oma nahas: naha tervisest ja kaitsmisest nahaarsti pilgu läbi“. Tule kuulama!...


Näitused

Vaasa pensionäride fotoklubi sügisnäitus trepigaleriis; 

Fotonäitus "Norra värvid" I korruse galeriis;

"Türgi-Eesti sõprussuhted" perioodikagaleriis;

Pärlifantaasiad I korruse galeriis;

Merevaigus taimedest ehted I korruse galeriis.

Raamatunäitused Pärnu Keskraamatukogus:

Loe pikemalt

esmaspäev 10. mai 2010 10:08 Vanus: 8 aastat

Raamatulaat Steineri aias

22. mail korraldas Maarja-Magdaleena gild koostöös Pärnu keskraamatukoguga Steineri aias ja ümbruses vanade raamatute laada.

Laadal oli inimestel võimalus müüa-osta-vahetada kodus seisma jäänud raamatuid - kõige suurem rõhk oli kirjavara tasuta äraandmisel.
Laadaeelsel nädalal oli kõigil võimalus tuua heas korras raamatuid keskraamatukokku või otse Maarja-Magdaleena gildi, kus need teemade kaupa sorteeriti.
Steineri aias olid raamatud laudadele, kust soovijad said omale meelepärase teose valida.
Laadaplatsil leidus mitmesugust tegevust. Raamatukogutöötajad juhendasid raamatute parandamise töötuba.
Nahakunstnik Signe Taremaa Maarja-Magdaleena gildist jagas eri köitmistehnikate nippe. Margus Rebane õpetas vanadest ajalehtedest korvi-karbi tegemist.
Äsja trükivalgust näinud lasteraamatu “Lohe Lembitu lood” autor Grethe Rõõm ja illustraator tekstiilikunstnik Kristi Tuhkru-Tamm tutvustasid ja joonistasid lastega koos raamatu tegelasi. Lapsed kuulsid otse tegijatelt ühe vahva raamatu sünnilugu.
Oma tegemisi tutvustas ka Pärnu raamatuklubi.
Pilte laadamelust saab vaadata siit