Lasteleht

neljapäev 12. juuli 2018 Suvine otsimismäng kutsub Pärnut avastama

Tule Pärnu mängu mängima! Esmalt tuleb raamatukogu lasteosakonnast üles leida küsimused ja seejärel neile vastused nuputada. Kas küsitu ka tõele vastab, tasub üle kontrollida suvises Pärnus jalutades.


neljapäev 12. juuli 2018 Raamatukogude suvised lahtiolekuajad

1. juunist 31. augustini on Pärnu Keskraamatukogu (Akadeemia 3) avatud E-R 10-18, L 10-15; Ranna raamatukogu (Papiniidu 50) E-R 11-18; Rääma raamatukogu (Kaevu 27) T-R 11-18; L 10-15.


kolmapäev 30. mai 2018 Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi öömälukas

5. juunil toimus Pärnu Keskraamatukogu rippsaalis traditsiooniline Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi öömälukas!


Näitused

Köitekunsti valiknäitus "Eesti kirjandus Eesti köites" I korruse galeriis;

Pärnu Kunstikooli täiskasvanute kursuslaste maalid I korruse galeriis;

100 hetke Eesti Vabariigi noorusajast sõnas ja pildis trepigaleriis;

Fotonäitus "Eesti-Läti-Leedu 100" perioodikagaleriis;

"Korruptsiooni mitu nägu" perioodikagaleriis.

Raamatunäitused Pärnu Keskraamatukogus:

Loe pikemalt

kolmapäev 14. september 2016 10:37 Vanus: 2 aastat

Sume Suvelõpp

24. septembril on Pärnus taas Sumeda Suvelõpu päev. Tegemist on üle aasta toimuva kultuurisündmusega, mis toob endaga toredaid tegemisi nii suurtele, noortele kui väikestele kogu päeva jooksul.

Neljandat korda toimuv Sume Suvelõpp alustab keskpäeval Pärnu Keskraamatukogus, kus toimuvad mõnusad ettevõtmised kogu perele.

12.00 vestab lasteosakonnas merelugusid ja muinasjutte Pärnu kohalik jutuvestja Jaak Känd.
13.00 juhendab lasteosakonnas ühist meisterdamist ja näpuosavuse proovilepanekut Triin Laas.
14.00 raamatukogu suures saalis kohtumine muusikutega – Mick Pedaja, Hando Jaksi ja Johanna Eenmaga - annab võimaluse huvilistel vestelda õhtul üles astuvate artistidega, küsida küsimusi ning saada aimu neid inspireerivatest asjadest.

Sumeda Suvelõpu teine osa toimub Kultuuriklubis Tempel. Kontserte annavad Mick Pedaja ja I Wear* Experiment, neid soojendavad noored muusikud Steven Ilves ning Gäroly Rohelsaar, kes õpivad Sütevaka Humanitaargümnaasiumis.
Mick Pedaja on Raplast pärit laulja ja laulukirjutaja. Tema muusikat võib kirjeldada kui segu ambient’ist, akustilisest folgist ja new age’ist, kus loodushääled kohtuvad hõljuvate kõlamaastike ja helimustritega.
Eepilise elektroonilise popi kooslus I Wear* Experiment on juba mõnda aega teinud ilma nii kohalikul kui rahvusvahelisel muusikaväljal. Neid on kiitnud rahvusvahelised muusikaväljaanded Louder Than War, The Line Of Best Fit ja MTV Iggy. Nende debüütplaat on oma erilise kujundusega nomineeritud ka Eesti Disainiauhindade ühes kategoorias.
Sumedat Suvelõppu korraldab MTÜ Kultuur aitab hingata, mis on kahe pärnaka, Merli Antsmaa ja Hannele Kändi eestvedamisel sündinud kultuuriühing. „Suvelõpp sündis soovist meie ühise MTÜ sünnipäeva puhul midagi vahvat kodulinnas korraldada,“ kirjeldab Hannele Känd. „Teeme selliseid sündmuseid, kus isegi käia sooviksime ja Suvelõpp on selle hea näide,“ täiendab ta.
Merli Antsmaa sõnab, et tal on hea meel Suvelõppu ellu viia heade sõpradega. „Kultuuriklubi Templit veab ülikooli kursusekaaslane Andres Tölp, abis on head MTÜ-kaaslased, pereliikmed ja kauaaegsed koostööpartnerid raamatukogust.“  
Kõik raamatukogus toimuvad sündmused on tasuta ja õhtuste kontsertide ühispilet on müügil Piletilevis hinnaga 6 ja 8 eurot, kohapeal 8 ja 10 eurot. Raamatukokku oodatakse huvilisi kella 12 kuni 15 ja kontserdipaiga uksed on avatud kella kuuest õhtul. Lisainfo leiab Facebookist ja aadressilt www.kah.ee
Küsimused ja info:

Hannele Känd
5669 8839 / hannele.kand@gmail.com