Lasteleht

neljapäev 20. september 2018 Muusikaelust Eestis kahe sajandi tagusel ajal

Neljapäeval,27. septembril kell 17.00 toimub Pärnu Keskraamatukogu rippsaalis muusikaklubi hooaja avaloeng.


esmaspäev 17. september 2018 Arvutiabi seenioritele

Pärnu Keskraamatukogus toimuvad 26. septembril, 24. oktoobril ja 21. novembril individuaalsed koolitused neile, kes vajavad abi arvuti ja nutiseadmete kasutamisel. Info ja eelregistreerimine perioodikasaalis, telef. 445 5706


neljapäev 13. september 2018 Nahaarst Tiina Toomsoni loeng „Õnnelikuna oma nahas: naha tervisest ja kaitsmisest nahaarsti pilgu läbi“

Neljapäeval, 27. septembril kell 17.00 toimub Pärnu Keskraamatukogu suures saalis teabetund elanikkonnale - nahaarst Tiina Toomsoni loeng „Õnnelikuna oma nahas: naha tervisest ja kaitsmisest nahaarsti pilgu läbi“. Tule kuulama!...


Näitused

Vaasa pensionäride fotoklubi sügisnäitus trepigaleriis; 

Fotonäitus "Norra värvid" I korruse galeriis;

"Türgi-Eesti sõprussuhted" perioodikagaleriis;

Pärlifantaasiad I korruse galeriis;

Merevaigus taimedest ehted I korruse galeriis.

Raamatunäitused Pärnu Keskraamatukogus:

Loe pikemalt

laupäev 01. september 2012 10:27 Vanus: 6 aastat

Sume Suvelõpp 2012

Koostöös raamatukogu ja teatriga korraldas MTÜ Kultuur Aitab Hingata teist korda 8. septembril Sumedat Suvelõppu, mis sel korral oli pühendatud vanavanematele.

Kogu päeva kestvatele sündmustele olid oodatud kõik huvilised, eelkõige aga vanavanemad oma järgmiste põlvede järeltulijatega. Hommiku ja pärastlõuna tegevused toimusid raamatukogus, õhtused ettevõtmised aga teatris.
Mõte kultuurisündmus siduda vanavanematega tekkis MTÜ rahvusvahelise projekti käigus, kus  tegeletakse vaimse pärandi ja pärandikandjate tunnustamisega. Sündmusele aitasid kaasa MTÜ liikmed ja nende perekonnad ning head koostööpartnerid Pärnu Keskraamatukogu ja Pärnu teater Endla.

Ajakava: (võib esineda muudatusi)

Kogu hommiku- ja lõunapooliku saab meisterdada ja saata postkaarte koostöös Eesti Postiga.

11.00-13.00 Meisterdamise nurk (vanavanematele ja lastele). Läbi viivad: Minna Kohjus ja Margit Salmar. Pärnu Keskraamatukogu suures saalis.
13.00-15.00 Lood ja mängud. Läbi viivad: Jaak Känd ja Margit Salmar. Pärnu Keskraamatukogu suures saalis.
15.00-16.00 Fotonäituse avamine. Etteasted Janne Ristimetsa tantsulastelt ja Vana-Pärnu eakatelt. Suupisteks maistvad koogid (vana)emadelt.
19.00 Interaktiive kuuldemäng/monoetendus “Merevaigupärlid”. Esitab TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia teatrikunsti üliõpilane Maaja Hallik, muusikud Agni Hallik, Tõnis Kirsipu. Juhendaja Kalju Komissarov. Pärnu teatris Endla
20.15 Kontsert igale eale. Teatrikohviku I korrusel
21.15 Orienteeruv päeva lõpp

Minna Kohjus ja Margit Salmar
Ema ja tütar, kes aitavad meisterdada toredaid asju keskkondliku mõtteviisi meeles pidades. Sumedal Suvelõpul õpetavad nad puust nööpide kaunistamist ning paberkottide valmistamist käepärastest vahenditest. Minna on ka MTÜ Kah liige.

Jaak Känd
Pärnus tuntud noorte mälumängusarjade tegija ning jutuvestja, kes haarab oma põneva ja mitmekesise jutuvaraga nii lapsi kui vanemaid inimesi. Sumedal Suvelõpul ühendab ta jõud Margit Salmariga, et jutud põimida vahvate mängude ja lugulauludega.

Janne Ristimetsa tantsustuudio
Kui rääkida lastetantsust Pärnus, peab rääkima Janne Ristimetsast. Kunstide Majas tegutsevad tantsulapsed- ja noored lähenevad tihti tantsule mängu kaudu ning üllatavad leidlike lahendustega.

Vana-Pärnu laulvad pensionärid
Vanemas eas inimesed ei istu kodus. Oma laululusti jagavad nad rõõmsalt ka teistega. Koos tantsulastega esinevad nad esimest korda.

Kuuldemäng „Merevaigupärlid“
Viljandi Kultuuriakadeemia teatrikunsti üliõpilane Maaja Hallik lõi kursusetöö jaoks interaktiivse kuuldemängu „Merevaigupärli“, mis on lugu Salme Sabolotnyst, noore näitlejanna vanavanaemast, kes on tänasel päeval täpselt ühe sajandi vanune. Mälestused viivad ajas tagasi aastatesse 1941-1956, mil keset sõdivate riikide möllu tuli ka tavalisel inimesel kuidagimoodi hakkama saada. Tuli ellu jääda. Näitleja Maaja Hallik, juhendaja Kalju Komissarov. Muusika Agni Hallik, Tõnis Kirsipu.

Pärnu Muusikakooli noored muusikud
Pärnu Muusikakooli bänd on vaikselt tegutsenud juba kaks aastat, keda on raudse käe ja külma närviga juhendanud Pärnu Muusikakooli õpetaja Ann-Liis Talts. Jazz-fusion muusika on aja möödudes pannud üha rohkem publiku jalad põrandale põntsuma ning kuulajad teritavad oma kõrvu, et suurepäraselt kätte saada iga väiksemgi noot/heli, mis lava pealt kostab. Koosseis: kitarr – Jan Ristimets, basskitarr – Emil Erastus, klaver – Rahel Talts, trummid – Siim Arusaar.

Toetajad: Grundtvig, Briti Nõukogu, Eesti Kultuurkapital, Pärnu linn, SA Endla Teater, Pärnu Keskraamatukogu, Pilter, Habiter OÜ, Rehviabi 24H, korraldajate perekonnad