Lasteleht

neljapäev 12. juuli 2018 Suvine otsimismäng kutsub Pärnut avastama

Tule Pärnu mängu mängima! Esmalt tuleb raamatukogu lasteosakonnast üles leida küsimused ja seejärel neile vastused nuputada. Kas küsitu ka tõele vastab, tasub üle kontrollida suvises Pärnus jalutades.


neljapäev 12. juuli 2018 Raamatukogude suvised lahtiolekuajad

1. juunist 31. augustini on Pärnu Keskraamatukogu (Akadeemia 3) avatud E-R 10-18, L 10-15; Ranna raamatukogu (Papiniidu 50) E-R 11-18; Rääma raamatukogu (Kaevu 27) T-R 11-18; L 10-15.


kolmapäev 30. mai 2018 Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi öömälukas

5. juunil toimus Pärnu Keskraamatukogu rippsaalis traditsiooniline Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi öömälukas!


Näitused

Köitekunsti valiknäitus "Eesti kirjandus Eesti köites" I korruse galeriis;

Pärnu Kunstikooli täiskasvanute kursuslaste maalid I korruse galeriis;

100 hetke Eesti Vabariigi noorusajast sõnas ja pildis trepigaleriis;

Fotonäitus "Eesti-Läti-Leedu 100" perioodikagaleriis;

"Korruptsiooni mitu nägu" perioodikagaleriis.

Raamatunäitused Pärnu Keskraamatukogus:

Loe pikemalt

esmaspäev 10. jaanuar 2011 12:57 Vanus: 8 aastat

Suur maskikonkurss

2. aprillil 2011 oodatakse Eestimaa lapsi üheskoos tähistama rahvusvahelist lasteraamatupäeva Euroopa kultuuripealinnas Tallinnas ja osa võtma suurest laste maskirongkäigust Tallinna vanalinnas.

Eesti Lastekirjanduse Keskuse, IBBY Eesti osakonna, ajakirja "Täheke" ja kõigi vahvate õpetajate, raamatukoguinimeste, lastevanemate ja toredate laste koostöölustist sündivas maskirongkäigus kannavad osalejad enda valmistatud maske, mis on inspireeritud armastatud raamatukangelastest üle maailma.

Rongkäik algab Eesti Lastekirjanduse Keskuse juurest ning lõpeb Nukuteatris, kus kõigile osalejatele pakutakse tasuta etendust "Nukumängu ABC", Nukumuuseumi külastust ning kringlit ja morssi. Rongkäigus osalevad 2.-5. klassi lapsed. Igast Eesti maakonnast on oodatud 30 parimat maskimeisterdajat, kes valitakse eelnevalt välja piirkondlikul maskikonkursil.

JA NÜÜD TÄHELEPANU! ALANUD ON SUUR MASKIKONKURSS KÕIKIDELE 2.-5. KLASSI LASTELE!

Mask peab olema kerge, vastupidav, hästi/korralikult teostatud ning kirjandustegelane äratuntav. Mask on kas tavaline või pulga otsas kantav. Maskid palume toimetada hiljemalt 1. märtsiks 2011 Pärnu Keskraamatukogu lasteosakonda, kus korraldatakse maskinäitus ning valitakse välja 30 paremat, kes võidavad preemiareisi 2. aprillil lasteraamatupäeva maskirongkäigule Tallinnas.

Suures maskiteos saab osaleda ka see laps, kes meisterdamissooviga Pärnu Keskraamatukogu lasteosakonda tuleb. Seal on vaatamiseks ja ideede ammutamiseks välja pandud maskiraamatud, ajakirja "Täheke" maskinõuanded ja mõned toredad maskidki, mis vägisi näpud sügelema panevad. Õnneks on raamatukoguhoidjatel mõningal määral maskimaterjali varutud ja meisterdamisega võibki kohe raamatukogus algust teha. 

Maskikirjandusega tutvuma ja väikestes improviseeritud töötubades osalema on oodatud ka lapsed koos oma isikliku kunstiõpetaja ja maskimaterjalidega.  Küsimustele suure maskikonkursi kohta saab vastuseid küsida lasteosakonna telefonil 44 55 702.