Lasteleht

neljapäev 20. september 2018 Muusikaelust Eestis kahe sajandi tagusel ajal

Neljapäeval,27. septembril kell 17.00 toimub Pärnu Keskraamatukogu rippsaalis muusikaklubi hooaja avaloeng.


esmaspäev 17. september 2018 Arvutiabi seenioritele

Pärnu Keskraamatukogus toimuvad 26. septembril, 24. oktoobril ja 21. novembril individuaalsed koolitused neile, kes vajavad abi arvuti ja nutiseadmete kasutamisel. Info ja eelregistreerimine perioodikasaalis, telef. 445 5706


neljapäev 13. september 2018 Nahaarst Tiina Toomsoni loeng „Õnnelikuna oma nahas: naha tervisest ja kaitsmisest nahaarsti pilgu läbi“

Neljapäeval, 27. septembril kell 17.00 toimub Pärnu Keskraamatukogu suures saalis teabetund elanikkonnale - nahaarst Tiina Toomsoni loeng „Õnnelikuna oma nahas: naha tervisest ja kaitsmisest nahaarsti pilgu läbi“. Tule kuulama!...


Näitused

Vaasa pensionäride fotoklubi sügisnäitus trepigaleriis; 

Fotonäitus "Norra värvid" I korruse galeriis;

"Türgi-Eesti sõprussuhted" perioodikagaleriis;

Pärlifantaasiad I korruse galeriis;

Merevaigus taimedest ehted I korruse galeriis.

Raamatunäitused Pärnu Keskraamatukogus:

Loe pikemalt

esmaspäev 10. jaanuar 2011 12:57 Vanus: 8 aastat

Suur maskikonkurss

2. aprillil 2011 oodatakse Eestimaa lapsi üheskoos tähistama rahvusvahelist lasteraamatupäeva Euroopa kultuuripealinnas Tallinnas ja osa võtma suurest laste maskirongkäigust Tallinna vanalinnas.

Eesti Lastekirjanduse Keskuse, IBBY Eesti osakonna, ajakirja "Täheke" ja kõigi vahvate õpetajate, raamatukoguinimeste, lastevanemate ja toredate laste koostöölustist sündivas maskirongkäigus kannavad osalejad enda valmistatud maske, mis on inspireeritud armastatud raamatukangelastest üle maailma.

Rongkäik algab Eesti Lastekirjanduse Keskuse juurest ning lõpeb Nukuteatris, kus kõigile osalejatele pakutakse tasuta etendust "Nukumängu ABC", Nukumuuseumi külastust ning kringlit ja morssi. Rongkäigus osalevad 2.-5. klassi lapsed. Igast Eesti maakonnast on oodatud 30 parimat maskimeisterdajat, kes valitakse eelnevalt välja piirkondlikul maskikonkursil.

JA NÜÜD TÄHELEPANU! ALANUD ON SUUR MASKIKONKURSS KÕIKIDELE 2.-5. KLASSI LASTELE!

Mask peab olema kerge, vastupidav, hästi/korralikult teostatud ning kirjandustegelane äratuntav. Mask on kas tavaline või pulga otsas kantav. Maskid palume toimetada hiljemalt 1. märtsiks 2011 Pärnu Keskraamatukogu lasteosakonda, kus korraldatakse maskinäitus ning valitakse välja 30 paremat, kes võidavad preemiareisi 2. aprillil lasteraamatupäeva maskirongkäigule Tallinnas.

Suures maskiteos saab osaleda ka see laps, kes meisterdamissooviga Pärnu Keskraamatukogu lasteosakonda tuleb. Seal on vaatamiseks ja ideede ammutamiseks välja pandud maskiraamatud, ajakirja "Täheke" maskinõuanded ja mõned toredad maskidki, mis vägisi näpud sügelema panevad. Õnneks on raamatukoguhoidjatel mõningal määral maskimaterjali varutud ja meisterdamisega võibki kohe raamatukogus algust teha. 

Maskikirjandusega tutvuma ja väikestes improviseeritud töötubades osalema on oodatud ka lapsed koos oma isikliku kunstiõpetaja ja maskimaterjalidega.  Küsimustele suure maskikonkursi kohta saab vastuseid küsida lasteosakonna telefonil 44 55 702.