Lasteleht

neljapäev 12. juuli 2018 Suvine otsimismäng kutsub Pärnut avastama

Tule Pärnu mängu mängima! Esmalt tuleb raamatukogu lasteosakonnast üles leida küsimused ja seejärel neile vastused nuputada. Kas küsitu ka tõele vastab, tasub üle kontrollida suvises Pärnus jalutades.


neljapäev 12. juuli 2018 Raamatukogude suvised lahtiolekuajad

1. juunist 31. augustini on Pärnu Keskraamatukogu (Akadeemia 3) avatud E-R 10-18, L 10-15; Ranna raamatukogu (Papiniidu 50) E-R 11-18; Rääma raamatukogu (Kaevu 27) T-R 11-18; L 10-15.


kolmapäev 30. mai 2018 Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi öömälukas

5. juunil toimus Pärnu Keskraamatukogu rippsaalis traditsiooniline Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi öömälukas!


Näitused

Köitekunsti valiknäitus "Eesti kirjandus Eesti köites" I korruse galeriis;

Pärnu Kunstikooli täiskasvanute kursuslaste maalid I korruse galeriis;

100 hetke Eesti Vabariigi noorusajast sõnas ja pildis trepigaleriis;

Fotonäitus "Eesti-Läti-Leedu 100" perioodikagaleriis;

"Korruptsiooni mitu nägu" perioodikagaleriis.

Raamatunäitused Pärnu Keskraamatukogus:

Loe pikemalt

esmaspäev 09. juuni 2014 12:50 Vanus: 4 aastat

Tänavadetektiivid alustavad

Keskraamatukogu lasteosakond pakub suvel tegevust tänavadetektiividele. Proovida võivad kõik, kel uudishimu ankrukastist, laevast ja Pärnu linna kaardi pealt leitud asitõendid üle vaadata ja lünklikud tänavanimed paika panna.
Iga detektiiv saab ise otsustada, kui raske ülesande kallale ta asub. Kõige nutikamad  proovivad asjast sotti saada ankrukastist leitud raamatute pealkirju lugedes. Aga appi võib võtta ka luubi ja kaardi. Viimase niidiotsana tuleb korraldada läbiotsimine laevas RoosiRuudi, sest sinna on peidetud vihjeleht.
Edukaid tänavadetektiive ootab ergutuspreemia, millega varustatult on julgem suvituslinna tänavaid ja seal aset leidvaid suvesündmusi avastama minna.
Enne linna peale minekut võiks uudistada veel näitust "Raamatutegelasele külla" ja vaadata, millised raamatutegelased suvitavaid lapsi omanimelistesse teemaparkidesse ja matkaradadele külla ootavad.