Lasteleht

neljapäev 12. juuli 2018 Suvine otsimismäng kutsub Pärnut avastama

Tule Pärnu mängu mängima! Esmalt tuleb raamatukogu lasteosakonnast üles leida küsimused ja seejärel neile vastused nuputada. Kas küsitu ka tõele vastab, tasub üle kontrollida suvises Pärnus jalutades.


neljapäev 12. juuli 2018 Raamatukogude suvised lahtiolekuajad

1. juunist 31. augustini on Pärnu Keskraamatukogu (Akadeemia 3) avatud E-R 10-18, L 10-15; Ranna raamatukogu (Papiniidu 50) E-R 11-18; Rääma raamatukogu (Kaevu 27) T-R 11-18; L 10-15.


kolmapäev 30. mai 2018 Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi öömälukas

5. juunil toimus Pärnu Keskraamatukogu rippsaalis traditsiooniline Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi öömälukas!


Näitused

Köitekunsti valiknäitus "Eesti kirjandus Eesti köites" I korruse galeriis;

Pärnu Kunstikooli täiskasvanute kursuslaste maalid I korruse galeriis;

100 hetke Eesti Vabariigi noorusajast sõnas ja pildis trepigaleriis;

Fotonäitus "Eesti-Läti-Leedu 100" perioodikagaleriis;

"Korruptsiooni mitu nägu" perioodikagaleriis.

Raamatunäitused Pärnu Keskraamatukogus:

Loe pikemalt

esmaspäev 10. jaanuar 2011 13:05 Vanus: 8 aastat

Tubli lugeja 2010 preemiad jagatud

Vanad eestlased olevat ikka öelnud, et ega tark pole taevast tulnud. Ja kui nad vaid oleksid osanud tulevikku piiluda, küllap oleksid siis oma uudishimulikele lastele selgitanud, et tulevad need targad hoopis raamatukogust, kus just parajasti suur raamatuaasta läbi sai.

Kõik lapsed loevad küll ühe jutiga ikka edasi ja uusi raamatulapsi näib vankrites ja kärudes liftiga juurdegi sõitvat või siis vanemate käekõrval raamatukogu lauget treppi pidi lähenevat. Aga Lugemisaasta 2010 tõmbas oma nimele kriipsu alla ja otsustas tublisid lugejaid Jutukarude aukirja, raamatukogu logoga pastapliiatsi ja mõõdulindiga premeerida. Eks mõõdulinti läheb nendel väikestel ja pisut suurematelgi lugejatel vaja ikka selleks, et aastal 2011 endale järjest paksemaid ja paksemaid raamatuid välja mõõta.

Tubli lugeja 2010 preemiad saavad Merili Tammiste, Karl-Endrik Kriis, Carmen Toomsalu, Kertu Lorents, Katarin Jantson, Calista Parts, Oskar Samuel Rebane, Thekla Talts, Triinu Hajetski, Jete-Miia Piiriste, Marita Tomberg, Victoria-Heleen Itter ja Johannes Veike.