Lasteleht

reede 16. märts 2018 Arvutiabi seenioritele

Pärnu Keskraamatukogus toimuvad 25. aprillil individuaalsed koolitused neile, kes vajavad abi arvuti ja nutiseadmete kasutamisel. Info ja eelregistreerimine perioodikasaalis, telef. 445 5706


Näitused

Vello Paluoja joonistatud portreed "Inimesi Pärnu ajaloos" I korruse galeriis;

Marge Nelgi illustratsioonid Mehis Heinsaare raamatule "Unistuste tappev kasvamine" trepigaleriis;

Merli Kasemetsa moevisandid "Värvide harmoonia" perioodikagaleriis;

Riina Georgi ja õpilaste keraamika (Pärnu Kunstikool) I korruse galeriis.

Raamatunäitused Pärnu Keskraamatukogus:

Loe pikemalt

esmaspäev 10. jaanuar 2011 13:05 Vanus: 7 aastat

Tubli lugeja 2010 preemiad jagatud

Vanad eestlased olevat ikka öelnud, et ega tark pole taevast tulnud. Ja kui nad vaid oleksid osanud tulevikku piiluda, küllap oleksid siis oma uudishimulikele lastele selgitanud, et tulevad need targad hoopis raamatukogust, kus just parajasti suur raamatuaasta läbi sai.

Kõik lapsed loevad küll ühe jutiga ikka edasi ja uusi raamatulapsi näib vankrites ja kärudes liftiga juurdegi sõitvat või siis vanemate käekõrval raamatukogu lauget treppi pidi lähenevat. Aga Lugemisaasta 2010 tõmbas oma nimele kriipsu alla ja otsustas tublisid lugejaid Jutukarude aukirja, raamatukogu logoga pastapliiatsi ja mõõdulindiga premeerida. Eks mõõdulinti läheb nendel väikestel ja pisut suurematelgi lugejatel vaja ikka selleks, et aastal 2011 endale järjest paksemaid ja paksemaid raamatuid välja mõõta.

Tubli lugeja 2010 preemiad saavad Merili Tammiste, Karl-Endrik Kriis, Carmen Toomsalu, Kertu Lorents, Katarin Jantson, Calista Parts, Oskar Samuel Rebane, Thekla Talts, Triinu Hajetski, Jete-Miia Piiriste, Marita Tomberg, Victoria-Heleen Itter ja Johannes Veike.