Lasteleht

reede 16. märts 2018 Arvutiabi seenioritele

Pärnu Keskraamatukogus toimuvad 25. aprillil individuaalsed koolitused neile, kes vajavad abi arvuti ja nutiseadmete kasutamisel. Info ja eelregistreerimine perioodikasaalis, telef. 445 5706


Näitused

Vello Paluoja joonistatud portreed "Inimesi Pärnu ajaloos" I korruse galeriis;

Marge Nelgi illustratsioonid Mehis Heinsaare raamatule "Unistuste tappev kasvamine" trepigaleriis;

Merli Kasemetsa moevisandid "Värvide harmoonia" perioodikagaleriis;

Riina Georgi ja õpilaste keraamika (Pärnu Kunstikool) I korruse galeriis.

Raamatunäitused Pärnu Keskraamatukogus:

Loe pikemalt

kolmapäev 18. november 2015 12:57 Vanus: 2 aastat

Vanamuusika-õhtu "Renessanss muusikas"

26. novembril rääkis Robert Staak Pärnu Keskraamatukogu suures saalis teemal "Renessanss muusikas".

Lektor Robert Staak: „Üks värvikamaid epohhe Euroopa kultuuriajaloos hiilgab äärmiselt mitmekesise muusikaga. Äärmuste, näiteks ühelt poolt rangete reeglite järgi komponeeritud vaimuliku muusika ja teiselt poolt elurõõmust pulbitseva tantsumuusika ja mõnikord lausa labasevõitu joogi- ja vemmallaulude vahele jääb tohutu palett erinevaid värve, meeleolusid ja karaktereid, mis võluvad meid tänaseni.”
Robert Staaki muusiku-eriala on  klassikaline kitarr ja vanamuusika. Eriliselt on ta pühendunud vanadele pillidele (lautod, theorb, barrok-kitarr). Staak on palju aastaid osalenud vanamuusika-ansamblis „Hortus Musicus”. 1993ndal aastal asutas ta koos abikaasa Mariaga vanamuusikaansambli Rondellus, millega on esinetud enamuses Euroopa maades, USA-s, Venemaal, Hong Kongis ja mujal.  2008ndast aastast on tal Eesti Raadio Klassikaraadios oma iganädalane saatesari „Vanamuusikatund“. Robert Staak õpetab vanamuusikat Eesti Muusika -ja Teatriakadeemias.
Tulge nautima kaugete aegade muusikaga täidetud sügisõhtut