Lasteleht

reede 19. jaanuar 2018 Anne Adamsi plaadi "Läinud aegade mõtted" esitluskontsert

1. veebruaril kell 17.00 ootame häid kuulajaid Pärnu Keskraamatukogu saali Anne Adamsi plaadi "Läinud aegade mõtted" esitluskontserdile.


kolmapäev 17. jaanuar 2018 Arvutikoolitused Pärnu Keskraamatukogus

20. jaanuaril 11.00 toimub Pärnu Keskraamatukogu rippsaalis Google'i konto ABC koolitus — võimalusel kaasa võtta oma arvuti.  postkast(gmail) - manuse lisamine, saadetud manuse avamine ja oma arvutisse salvestamine, koopia,...


teisipäev 09. jaanuar 2018 Anabella Produvnovi soolokontsert "Teekond"

19. jaanuaril 17.00 olete oodatud Pärnu Keskraamatukogu suurde saali Anabella Produvnovi soolokontserdile "Teekond".


Näitused

Fotonäitus "Norra. Rannarahva lood" perioodikagaleriis;

Riho Luuse autorinäitus "Margi sisse minek" I korruse galeriis;

Annely Norma maalid trepigaleriis;

Raamatunäitused Pärnu Keskraamatukogus:

Loe pikemalt

kolmapäev 18. november 2015 12:57 Vanus: 2 aastat

Vanamuusika-õhtu "Renessanss muusikas"

26. novembril rääkis Robert Staak Pärnu Keskraamatukogu suures saalis teemal "Renessanss muusikas".

Lektor Robert Staak: „Üks värvikamaid epohhe Euroopa kultuuriajaloos hiilgab äärmiselt mitmekesise muusikaga. Äärmuste, näiteks ühelt poolt rangete reeglite järgi komponeeritud vaimuliku muusika ja teiselt poolt elurõõmust pulbitseva tantsumuusika ja mõnikord lausa labasevõitu joogi- ja vemmallaulude vahele jääb tohutu palett erinevaid värve, meeleolusid ja karaktereid, mis võluvad meid tänaseni.”
Robert Staaki muusiku-eriala on  klassikaline kitarr ja vanamuusika. Eriliselt on ta pühendunud vanadele pillidele (lautod, theorb, barrok-kitarr). Staak on palju aastaid osalenud vanamuusika-ansamblis „Hortus Musicus”. 1993ndal aastal asutas ta koos abikaasa Mariaga vanamuusikaansambli Rondellus, millega on esinetud enamuses Euroopa maades, USA-s, Venemaal, Hong Kongis ja mujal.  2008ndast aastast on tal Eesti Raadio Klassikaraadios oma iganädalane saatesari „Vanamuusikatund“. Robert Staak õpetab vanamuusikat Eesti Muusika -ja Teatriakadeemias.
Tulge nautima kaugete aegade muusikaga täidetud sügisõhtut