Lasteleht

neljapäev 12. juuli 2018 Suvine otsimismäng kutsub Pärnut avastama

Tule Pärnu mängu mängima! Esmalt tuleb raamatukogu lasteosakonnast üles leida küsimused ja seejärel neile vastused nuputada. Kas küsitu ka tõele vastab, tasub üle kontrollida suvises Pärnus jalutades.


neljapäev 12. juuli 2018 Raamatukogude suvised lahtiolekuajad

1. juunist 31. augustini on Pärnu Keskraamatukogu (Akadeemia 3) avatud E-R 10-18, L 10-15; Ranna raamatukogu (Papiniidu 50) E-R 11-18; Rääma raamatukogu (Kaevu 27) T-R 11-18; L 10-15.


kolmapäev 30. mai 2018 Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi öömälukas

5. juunil toimus Pärnu Keskraamatukogu rippsaalis traditsiooniline Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi öömälukas!


Näitused

Köitekunsti valiknäitus "Eesti kirjandus Eesti köites" I korruse galeriis;

Pärnu Kunstikooli täiskasvanute kursuslaste maalid I korruse galeriis;

100 hetke Eesti Vabariigi noorusajast sõnas ja pildis trepigaleriis;

Fotonäitus "Eesti-Läti-Leedu 100" perioodikagaleriis;

"Korruptsiooni mitu nägu" perioodikagaleriis.

Raamatunäitused Pärnu Keskraamatukogus:

Loe pikemalt

esmaspäev 09. jaanuar 2012 10:48 Vanus: 7 aastat

XI Nukitsa konkurss kutsub hääletama

Taas on kätte jõudnud aeg möödunud kahe aasta parima eesti lastekirjaniku ja lasteraamatukunstniku valimiseks. Ja teada tahetakse just laste ja noorte arvamust ses tähtsas küsimuses.

Hääletama on oodatud kõik kuni 16-aastased lapsed ja noored. Nukitsa konkursi suure raamatunäituse koos sinna juurde kuuluva hääletuskastiga leiab raamatusõber Keskraamatukogu lasteosakonnast. Oma lemmikut eesti kirjanike ja kunstnike hulgast saab valida kuni 20. veebruarini.
Hindamisel on ühtekokku 205 aastatel 2010-2011 ilmunud raamatut: 158 esmatrükki 107 eesti kirjanikult ja 104 eesti kunstniku pildid 174 raamatule. Valdav enamus viimaste aastate raamatunoosist on Pärnu Keskraamatukogus olemas ja vaatamiseks välja pandud. Kindlasti pakub nii suur hulk omamaiste heade kirjutajate-joonistajate tehtut peale laste ja noorte huvi ka lastekirjandushuvilistele emadele, isadele, õpetajatele ja üldse kõigile, kel lusti lugeda.
Nukitsa konkursi pidulik lõpetamine toimub 14. aprillil Tallinnas Eesti Lastekirjanduse Keskuses. Konkursi võitjad - laste lemmikkirjanik ja lemmikillustraator - saavad auhinnaks Nukitsa pronkskuju. Lisaks auhinnasaajatele kutsutakse lõppüritusele ka 70 hääletuses osalenud last, kelle nimed tänu heale loosiõnnele hääletussedelite hulgast eelnevalt välja on tõmmatud.
Eesti Lastekirjanduse Keskuse kodulehel on võimalik hääletada ka elektrooniliselt siit