Lasteleht

reede 16. märts 2018 Arvutiabi seenioritele

Pärnu Keskraamatukogus toimuvad 25. aprillil individuaalsed koolitused neile, kes vajavad abi arvuti ja nutiseadmete kasutamisel. Info ja eelregistreerimine perioodikasaalis, telef. 445 5706


Näitused

Vello Paluoja joonistatud portreed "Inimesi Pärnu ajaloos" I korruse galeriis;

Marge Nelgi illustratsioonid Mehis Heinsaare raamatule "Unistuste tappev kasvamine" trepigaleriis;

Merli Kasemetsa moevisandid "Värvide harmoonia" perioodikagaleriis;

Riina Georgi ja õpilaste keraamika (Pärnu Kunstikool) I korruse galeriis.

Raamatunäitused Pärnu Keskraamatukogus:

Loe pikemalt

esmaspäev 09. jaanuar 2012 10:48 Vanus: 6 aastat

XI Nukitsa konkurss kutsub hääletama

Taas on kätte jõudnud aeg möödunud kahe aasta parima eesti lastekirjaniku ja lasteraamatukunstniku valimiseks. Ja teada tahetakse just laste ja noorte arvamust ses tähtsas küsimuses.

Hääletama on oodatud kõik kuni 16-aastased lapsed ja noored. Nukitsa konkursi suure raamatunäituse koos sinna juurde kuuluva hääletuskastiga leiab raamatusõber Keskraamatukogu lasteosakonnast. Oma lemmikut eesti kirjanike ja kunstnike hulgast saab valida kuni 20. veebruarini.
Hindamisel on ühtekokku 205 aastatel 2010-2011 ilmunud raamatut: 158 esmatrükki 107 eesti kirjanikult ja 104 eesti kunstniku pildid 174 raamatule. Valdav enamus viimaste aastate raamatunoosist on Pärnu Keskraamatukogus olemas ja vaatamiseks välja pandud. Kindlasti pakub nii suur hulk omamaiste heade kirjutajate-joonistajate tehtut peale laste ja noorte huvi ka lastekirjandushuvilistele emadele, isadele, õpetajatele ja üldse kõigile, kel lusti lugeda.
Nukitsa konkursi pidulik lõpetamine toimub 14. aprillil Tallinnas Eesti Lastekirjanduse Keskuses. Konkursi võitjad - laste lemmikkirjanik ja lemmikillustraator - saavad auhinnaks Nukitsa pronkskuju. Lisaks auhinnasaajatele kutsutakse lõppüritusele ka 70 hääletuses osalenud last, kelle nimed tänu heale loosiõnnele hääletussedelite hulgast eelnevalt välja on tõmmatud.
Eesti Lastekirjanduse Keskuse kodulehel on võimalik hääletada ka elektrooniliselt siit