Lasteleht

reede 16. märts 2018 Arvutiabi seenioritele

Pärnu Keskraamatukogus toimuvad 25. aprillil individuaalsed koolitused neile, kes vajavad abi arvuti ja nutiseadmete kasutamisel. Info ja eelregistreerimine perioodikasaalis, telef. 445 5706


Näitused

Vello Paluoja joonistatud portreed "Inimesi Pärnu ajaloos" I korruse galeriis;

Marge Nelgi illustratsioonid Mehis Heinsaare raamatule "Unistuste tappev kasvamine" trepigaleriis;

Merli Kasemetsa moevisandid "Värvide harmoonia" perioodikagaleriis;

Riina Georgi ja õpilaste keraamika (Pärnu Kunstikool) I korruse galeriis.

Raamatunäitused Pärnu Keskraamatukogus:

Loe pikemalt

Näitused

Vello Paluoja joonistatud portreed "Inimesi Pärnu ajaloos" I korruse galeriis

30. aprillini saab Pärnu Keskraamatukogu I korruse galeriis vaadata Vello Paluoja joonistatud portreesid "Inimesi Pärnu ajaloos". Tekstid piltidel kujutatute kohta koostas Hilja Treuberg.

Marge Nelgi illustratsioonid Mehis Heinsaare raamatule "Unistuste tappev kasvamine trepigaleriis

Pärnu Keskraamatukogu trepigaleriis saab 30. aprillini vaadata Marge Nelgi illustratsiooni Mehis Heinsaare raamatule  "Unistuste tappev kasvamine".

Marge Nelk on eesti kunstnik ja raamatukujundaja. Ta on õppinud Tartu Ülikoolis teoloogiat ja Tartu Kõrgemas Kunstikoolis fotograafiat. Nelk on kujundanud raamatuid ja teinud segatehnikas fotokunsti. Tema töövahendiks on fototöötlusprogramm Photoshop.  

Merli Kasemetsa moevisandid "Värvide harmoonia" perioodikagaleriis

Iga värv tekitab inimeses teatud emotsioone ja meeleolusid. Üks ja sama värv võib erinevatel inimestel esile kutsuda erinevaid tundeid ja mõtteid, sest iga inimene eelistab ühel või teisel põhjusel mõnd värvi teisele ning see mõjutab värvide tajumisel saadud emotsiooni.

Kasutan värve oma kollektsioonides palju, sest need aitavad tõsta minu tuju ka kõige halvematel päevadel.

Selle kollektsiooni idee aluseks võtsin värviringi. Eesmärgiks oli õppida paremini tundma värve ja nende omavahelist sobivust.

Endast:

Minu nimi on Merli Kasemets, olen 21 aastat vana ning hetkel õpin teist aastat Pärnumaa Kutsehariduskeskuses rätsepa erialal. 

Minu moejoonised on tavaliselt inspireeritud pop muusikast, multifilmi tegelastest, ajaloolistest rõivastest (peamiselt 17.-18. sajand) ja ka tänapäeva filmidest, telesaadetest. Võib öelda, et vahel on mu visandid seetõttu väheke kostüümilikud.

Riina Georgi ja õpilaste keraamika (Pärnu Kunstikool) I korruse galeriis

Näitusel esinevad tarbenõude ja dekoratiivvormidega keraamikaõpetaja Riina Georg (1993 Tallinna Kunstiülikool/praegu EKA/ keraamika; 2009 Eesti Kunstiakadeemia kunstiõpetus MA) ja tema õpilased Pärnu Kunstikoolist vanuses 10-16a. Noorte autorite keraamika on valminud viimase 2 aasta jooksul,  mõned tööd on varasemast ajast.

Tänapäeval mõjutab suhtumist keraamikasse pidevat tarbimise kasvamist eeldav majandus. Mistahes liigne tarbimine pole aga loodussõbralik. Me ei peaks "ajaga kaasas käimise" hoos vana ja veidi kulunut, sh tarbe-ja ehituskeraamikat kergekäeliselt uue vastu välja vahetama nagu kiirmoes. Ühekordseks kasutamiseks  valmistatud keraamika oleks raiskamine.

Näited Jaapani kultuuris levinud  suhtumisest  keraamikasse on toodud näitusel olevas infos.

Raamatunäitused Pärnu Keskraamatukogus

Lasteosakonnas: raamatunäitused "Igaüks teeb isemoodi kunsti" ja "Naerulohkudega maailm"; mesilastarudes "Sünnipäev"; "Eestimaa ja emakeel" - Pärnu linna algklassilaste parimad kirjatööd;

teabekirjanduse osakonnas: "Naised, kes loevad, on ohtlikud";

ilukirjanduse osakonnas: "Läbi lillede"; 

muusikaosakonnas: "Eesti Vabariigi algusaegade muusikalised suurkujud #ev100"; 

saksa lugemissaalis: "Hamburg: Stadt und Leute";

Rääma raamatukogus: "Uudiskirjandus";

Ranna raamatukogus: "Eesti naine läbi aegade".