Alina Birjuki fotonäitus "Värskelt armunud"/"Young love" trepigaleriis

1.-29. novembrini saab Pärnu Keskraamatukogu trepigaleriis näha Pärnust pärit fotograafi Alina Birjuki fotode näitust „Värskelt armunud“/“Young love“.

Fotonäituse lugu sai alguse, kui noor fotograaf  märkas Tallinnas jalutamas eakat paari ja neid pildistas:

„Esmakordselt kohtusin armunud paariga 2020. aasta sügisel, kui möödaminnes neist pildi klõpsasin. Teadsin kohe, et soovin paari paremini tundma õppida ning minu õnneks ja imestuseks oli pildil olev daam minu tuttava vanaema. Värskelt armunud Linda ja Uno olid minu pakkumisele väga avatud ja heameelega lasid end pildistada ning pajatasid mulle enda elust ja armastusest.

Elujõust pakatavad Uno ja Linda armusid 2014. aastal, kui nad kohvi juues üksteist lähemalt tundma õppisid. Tegelikult olid nad kohtunud juba varem. Nimelt õppisid mõlemad TPI majandusosakonnas, kus koos veedetud aeg üürikeseks jäi. Uno heideti koolist juba esimesel aastal välja, kuid Linda jätkas ning lõpetas õpingud edukalt.

Peale pikki aastaid, kui mõlemad juba lesed olid, kohtusid nad taas ühise kursusekaaslase ärasaatmisel. Leinatalitusel pakkus Linda Unole, et võiks koos kalli sõbranna mälestamiseks kohvi juua. Kuna kohapeal kohvikut ei leidunud, kutsus Linda Uno enda juurde külla. Koos joodi kohvi ja konjakit ning maiustati šokolaadikompvekkidega. Peale kallistust aga läksid nende teed taas lahku. Kolm nädalat hiljem mõtles Uno, et võiks vastutasuks Linda enda juurde kutsuda ning kattis kenasti ka laua. Koos aega veetes said mõlemad aru, et nii tore on ju koos olla, miks mitte veelgi rohkemgi koos aega veeta! Sellest õhtust peale ongi Uno ja Linda lahutamatud.“

 

Alina Birjuk (1996) on sündinud ja kasvanud Pärnus ning on Eesti dokumentaal- ja portreefotograaf. Praegu õpib ta Šveitsis Zürichi kunstide ülikoolis disaini eriala. Kõige enam kõnetavad Alinat päriselu lood, armastus, jätkusuutlik elustiil, Rudolf Steineri filosoofia, slow-living, looduses viibimine. Alina Birjuki loominguga saab lähemalt tutvuda tema veebilehel.