Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi näitus "Vaderi varandus"

Pärnu Keskraamatukogu I korruse galeriis on 1. juunist 1. juulini üleval profiratturi Rein Taaramäe annetatud ja tema sportlasekarjääriga seotud esemete kollektsioon "Vaderi varandus".

Alates 2. juunist on kõigil huvilistel võimalus Pärnu Keskraamatukogus tutvuda Eesti ühe edukama rattasportlase Rein Taaramäe mitmekümne rariteediga tema spordikarjääri tipphetkedest. Näitus on osa Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi 2022. aasta samateemalisest eriväljapanekust. 

Rein Taaramäe, hüüdnimega Vader, on Eesti üks edukamaid rattasportlasi, kel on ette näidata mitmeid etapivõite maailma suurimatelt velotuuridelt Giro d’Italia ja La Vuelta ning kellest sai 2021. aastal teine eestlane, kes on kandnud suurtuuril punast liidrisärki. Lisaks Vuelta liidrisärgile saab eriväljapanekul tutvuda ka näiteks sama suurtuuri mägedekuninga särgi, Tour de France’i noorratturite liidrisärgi ning veel suure osa profiratturi varustusega.   

Eriliseks teeb väljapaneku lisaks tippesemetele just asjaolu, et see on valminud Rein Taaramäega koostöös. Lisaks loovutatud esemetele hõlmab näitus ka sportlase kommentaare ja analüüsi, mis aitavad paremini mõista rattaspordi köögipoolt. „Taaramäe on Pärnu kandist Vändrast pärit ja ise ennast sellekandi teedelt maailma tippklassi sõitnud,“ lisas spordimuuseumi ja näituse kuraator Rait Männik. „Seetõttu on igati loogiline, et esimese peatuspaiga peale näituse esimest avamist Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis leidis see just Pärnus.”  

Näitus jääb Pärnu Keskraamatukokku uudistamiseks kuni juuli alguseni.