KKK

Korduma kippuvad küsimused

Kas viivist saab tasuda ka pangaülekandega?

Jah, tähtajaks tagastamata jäänud raamatute eest kogunenud viivist saab tasuda ka ülekandega:
Makse saaja on Pärnu Linnavalitsus, SEB pank, a/a IBAN EE 631010220041191010.
Makse selgitusse märkige palun võlgniku nimi ja Pärnu Keskraamatukogu viivis.

Kas raamatuid saab tagastada ka siis, kui raamatukogu on suletud?

Jah, kui raamatukogu on suletud, saab laenatud raamatud tagastada raamatukogu peasissekäigu ees ja kaldpinna all asuvatesse tagastuskastidesse. Tagastuskastid on avatud ööpäevaringselt. Kasti saab jätta kõiki Pärnu Keskraamatukogust, Ranna ja Rääma raamatukogust laenatud raamatuid ja CDsid, laenaja tuvastatakse vöötkoodi abil. Tagastuskasti tühjendatakse raamatukogu lahtiolekuaegadel ja tagastus fikseeritakse esimesel tööpäeval pärast tagastamist. Kui teil oli juhtumisi raamatuid tagastades viivis, siis saate selle tasuda järgmisel korral raamatukokku tulles.

Kas ID kaarti saab kasutada lugejakaardina?

Jah, alates 2007. aasta detsembrist kehtib ka ID kaart lugejakaardina nii Pärnu Keskraamatukogus kui haruraamatukogudes.

Kuidas saab raamatute tagastamistähtaega pikendada?

Raamatute tagastamistähtaega saab pikendada nii telefoni kui ka e-posti teel:
e-post pikendus@pkr.ee
tel 445 5707
Samuti saab tagastamistähtaega pikendada logides sisse oma lugejakontole e-kataloogis URRAM

Kas raamatuid saab eelnevalt reserveerida või ennast laenutusjärjekorda panna?

Raamatuid reserveerida või laenutusjärjekorda saab panna nii e-posti kui telefoni teel:

e-post pikendus@pkr.ee
tel 445 5707
Samuti saab reserveerida ja lanutusjärjekorda end lisada logides sisse oma lugejakontole e-kataloogis URRAM. E-kataloogi saab sisse logida ID kaardi, Mobiil ID või raamatukogust saadud paroolidega.

Millal on viivisevaba päev?

Viivisevabalt saab raamatuid tagastada iga kuu esimesel laupäeval.

Kas Pärnu Keskraamatukokku on võimalik tellida raamatuid teistest raamatukogudest?

Teistest raamatukogudest on võimalik tellida raamatuid, mis meie raamatukogus puuduvad. Selleks teatage soovitud raamatu pealkiri teabekirjanduse osakonda (3. korrusel, tel. 445 5705, e-post: lugemissaal@pkr.ee). Teil tuleb tasuda ühepoolne postitasu (sõltub postipaki, st. raamatu raskusest). Raamatukogudevahelise laenutuse teel tellitud raamatu kasutustähtaeg on kuni 1 kuu. Kui tegemist on nõutud raamatuga, siis võib kasutusaeg olla lühem.

Kas raamatukogus saab töötada oma sülearvutiga?

Raamatukogus saab töötada oma sülearvutiga. Raamatukogus on tasuta paroolita WiFi leviala (võrk: raamatukogu). Teabekirjanduse osakonnas 3. korrusel on loodud kõik tingimused sülearvutiga töötamiseks (laudadel on olemas pistikud). Rohkem infot leiate siit.

Kust saab kõige operatiivsemalt infot raamatukogus toimuvate sündmuste kohta?

Raamatukogus toimuvate sündmuste kohta leiate infot raamatukogu kodulehelt ja Pärnu Keskraamatukogu Facebooki lehelt. Samuti võite tellida uudised oma e-postkasti liitudes raamatukogu uudiskirjaga.

Kas raamatukogu pakub ka koduteenindust?

Jah, Pärnu Keskraamatukogu pakub puuetega inimestele ja eakatele võimalust tellida endale raamatukogust koju huvitavaid raamatuid. Teenus on mõeldud neile, kellel on raamatukogu külastamine tervislikel põhjustel raskendatud. Raamatukoguhoidja toob raamatud koju üks kord kuus. Teenus on tasuta. Oma soovidega võib julgesti raamatukogu poole pöörduda, kindlasti aitame kirjanduse valikul. Raamatusoovi saab edastada telefonile 445 5706, e-postile lugemissaal@pkr.ee või hooldustöötajale.