Pärnu Pitsistuudio sügisnäitus

26. novembrini saab Pärnu Keskraamatukogu I korruse galeriis vaadata Pärnu Pitsistuudio sügisnäitust.

Pärnu Pitsistuudio loodi 2000. aasta sügisel Eeva Taltsi poolt, esimene kokkusaamine oli 19. novembril Pärnu Rahvaülikooli Nooruse maja. Koos käiakse oktoobrist maini, tunnid toimuvad kord nädalas pühapäeviti kell 10.30, 2 tundi, põhiline õpetaja ja juhendaja kuni aastani 2016 oli Eeva Talts. Peale niplispitsi õpetas Eeva Talts veel süstikpitsi, fileepitsi, seto pitsi, iiri pitsi.
Hetkel on Pitsistuudios 9 aktiivset liiget, 20 aasta jooksul on läbi käinud üle 20 inimese, 5 liiget on stuudios esimesest päevast alates. Põhiline suunitlus on olnud Eesti rahvuslikud pitsid, kuid alati võtame vastu ka väljakutseid ning õpime erinevate riikide rahvuspitse ning nende tehnikaid.
Praegu on õpetajateks Birgit Pere ja Ülle Lääts. Iga-aastane rahvusvaheline pitsinäitus, mis alates 2017. aastast kannab nime Rahvusvaheline Eeva Taltsi nimeline pitsifestival toimus 2018. aastal juba 17. korda, juulikuus Pärnu Kuninga Tänava Põhikoolis. Selle festivali raames on olnud õpetajaid Eestist, Venemaalt, Soomest, Rootsist, Lätist, Hollandist ja Taanist.
Näitusel on esindatud järgmiste niplajate tööd:
Meida Tuulik, Mare Harjaks, Linda Vaik, Ülle Volt, Ülle Lääts, Birgit Pere, Anne Dubrovin.