Kohtumine raamatu „Ellen Niit. Heleda mõtte laast“ autori Maarja Unduskiga 12. septembril

12. septembril kell 17 kohtub Pärnu Keskraamatukogu suures saalis kirjandushuvilistega kunstnik Maarja Undusk, kes on kirjutanud elulooraamatu oma emast, lastekirjanik Ellen Niidust.

Kirjanike Ellen Niidu (1928-2016) ja Jaan Krossi (1920-2007) tütrena on Maarja Undusk kasutanud raamatu kirjutamisel nii kirjandusloolisi allikaid kui mahukat kodust arhiivi.

Kirjandusloolane Toomas Haug raamatust „Ellen Niit. Heleda mõtte laast“: „Meie ees avaneb meisterlikult lõimitud suur pannoo, mis kujutab eesti kirjanduse arengut ja kullaprooviga inimeste käekäiku neile osaks langenud nuripidisel ajajärgul. Autori lähenemisviisi suurim võlu seisneb tasakaalu leidmises intiimse ja objektiivse vahel. Ja sellepärast võib teost lugeda nagu põnevat dokumentaalromaani, mis on kirja pandud kunstniku käega.“

Ellen Niit oli lastekirjanik, luuletaja ja tõlkija. Tema  „Rongisõidu“, „Suure maalritöö“, „Midrimaa“, Pille-Riini, onu Ööbiku ja Krõlli lugudega on üles kasvanud mitu põlvkonda.  Tänavu 13. juulil möödus Ellen Niidu sünnist 95 aastat.

 

Pärnu Keskraamatukogu kirjandusõhtud on tasuta. Olete oodatud!